Czym jest

Kremacja zwłok w Warszawie

Zakład Pogrzebowy Mortis według woli zmarłego bądź najbliższej rodziny świadczy usługi pogrzebowe w zakresie kremacji ciała osoby zmarłej. Z roku na rok jest to coraz częstsza forma organizowanych przez nasz zakład ceremonii pogrzebowych. 

Kremacja zwłok

Dzieje się tak gdyż niewielki gabaryt urny względem trumny znacząco obniża koszty pogrzebu np. koszt nowego miejsca do pochówku na cmentarzu. Warto wiedzieć iż od pewnego czasu Kościół Rzymsko-katolicki uznaje w swojej wierze spopielenie ciała i obrócenie go w proch. Zakład Pogrzebowy Mortis w biurze na Warszawskiej Pradze Północ posiada szeroki wybór urn na prochy z różnych materiałów wykonania. Na miejscu przedstawimy najdogodniejszy termin kremacji oraz w Państwa imieniu zajmiemy się dokumentami oraz formalnościami niezbędnymi w celu spopielenia ciała bliskiego. W przypadku zmarłych zarażonych na wirus COVID-19 Mortis Zakład Pogrzebowy Warszawa rekomenduje ze względów sanitarno-epidemiologicznych kremację zmarłego. Nie mniej jednak dostosujemy się do Państwa indywidualnej woli.

Kremacja – Inaczej spopielenie ciała, to proces poddania go obróbce termicznej w wysokości od 800 do 1200 stopni Celsjusza, po którym następuje studzenie i zabezpieczenie w urnę prochów zmarłego. Przeciętnie 2-3 godziny w zupełności wystarcza na cały proces kremacji. Według woli i życzenia najbliższej rodziny informujemy o możliwości asystowania przy całym procesem. Ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną oraz duże zaludnienie w mieście Warszawa terminy kremacji i ceremonii pogrzebowych znacznie się wydłużają. Wychodząc Państwu z pomocą informujemy iż nasz Zakład Pogrzebowy współpracuje z całodobowym krematorium w Warszawie i kilkoma spopielarniami na terenie Mazowsza tak aby cały proces przebiegł możliwie szybko nie narażając Państwa na koszty przechowania ciała w chłodni.

Całodobowe pogotowie pogrzebowe