Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Kompleksowe usługi pogrzebowe – czego dotyczą?

Wybór domu pogrzebowego to wymagające zadanie. Na podjęcie decyzji ma się najczęściej niewiele czasu, a towarzyszące temu emocje sprawiają, że trudno skupić się na szczegółach analizowanych ofert. Dlatego warto zdecydować się na zakład, który świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe. Co kryje się pod tym sformułowaniem? Na jakie wsparcie specjalistów możesz liczyć?

Organizacja pogrzebu z profesjonalistami

Śmierć bliskiej osoby to trudne doświadczenie. Niestety, nie zawsze można skupić się na jej przeżywaniu. Organizacja pogrzebu wiąże się bowiem z wieloma formalnościami, których należy dopełnić. Nie zawsze są to wymagające zadania. Niemniej ból po stracie skutecznie torpeduje wysiłki. Żeby w jakiś sposób ułatwić i przyspieszyć całą procedurę, warto postawić na współpracę z profesjonalistami.

Chodzi o zakład pogrzebowy, który gwarantuje wsparcie od początku do samego końca. Na każdym etapie organizacji pogrzebu. Pomoc tego typu jest bardzo ważna i potrzebna. Pozwala bowiem ograniczyć czas spędzany przy bolesnych formalnościach. Bliscy zmarłego zyskują jednocześnie pewność, że wszystko odbędzie się tak, jak powinno.

Przykłady usług realizowanych przez zakład pogrzebowy

Skoro wiadomo już, jakie korzyści zapewnia współpraca z profesjonalistami, należy wyjaśnić, na czym ona w ogóle polega.

  • Na wstępie warto podkreślić, że zakład zapewniający usługi o charakterze kompleksowym powinien prowadzić tak zwane pogotowie pogrzebowe. Funkcjonuje ono 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu klienci nigdy nie zostają bez pomocy. Bez względu na to, gdzie się znajdują.
  • Ważnym elementem tego typu oferty jest załatwienie kwestii formalnych. Związane są one między innymi z uzyskaniem karty zgonu, a także aktu zgonu.
  • Dobry zakład pogrzebowy zapewnia ponadto transport zmarłych – nie tylko ze szpitala, ale też innych miejsc, w których mógł nastąpić zgon. Ciało przewożone jest do chłodni.
  • W kolejnym kroku rozpoczyna się organizacja faktycznej uroczystości pogrzebowej. Specjaliści z zakładu pogrzebowego krok po kroku realizują czynności, które dla rodziny zmarłego mogą być nie tylko skomplikowane, ale też bolesne. Mowa tutaj między innymi o procedurach urzędowych i cmentarnych, jak również niezbędnych formalnościach załatwianych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
  • Na etapie organizacji pogrzebu ustalana jest data ceremonii, miejsce, a także wszelkie szczegóły. Wspomnieć trzeba między innymi o formie pochówku, wyborze trumny bądź urny, zakupie kwiatów i wszelkich usług dodatkowych. Co ważne, specjaliści zapewniają pomoc podczas starań o zasiłek pogrzebowy.
  • Zakład zajmuje się przygotowaniem zmarłego (zgodnie z życzeniem najbliższych). Zapewnia ponadto dostęp do sali pożegnań, jak również oprawy muzycznej. W przypadku pogrzebów świeckich, ogromne wsparcie zapewnia Mistrz Ceremonii, który prowadzi całe wydarzenie.

W ramach kompleksowych usług pogrzebowych znajdują się także dodatkowe czynności cmentarne, spośród których wymienić trzeba między innymi przekształcenie grobu, obniżenie szczątków, ekshumacja i wybór nagrobków.

Czy warto zdecydować się na kompleksowe usługi pogrzebowe?

Organizacja pochówku nigdy nie jest łatwa. Nie da się na nią przygotować. Można jednak spróbować ułatwić sobie kwestie organizacyjne – temu właśnie służy pomoc oferowana przez zakład pogrzebowy. Specjaliści zajmują się wszystkimi istotnymi sprawami formalnymi. Dzięki temu rodzina może skupić się na żałobie i wspólnym przeżywaniu straty.

To bardzo ważne wsparcie, które pozwala przeżyć ten trudny czas w nieco lepszy sposób. I między innymi właśnie dlatego kontakt z dobrym zakładem pogrzebowym wydaje się tak korzystny. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę to, w jak wielu sprawach profesjonaliści są w stanie pomóc. Współpraca z nimi odbywa się od początku do samego końca – na wszystkich etapach organizacji oraz realizacji ceremonii. Warto o tym pamiętać.

Ostatnio

Masz pytania?

Mortis Zakład Pogrzebowy Warszawa Praga Północ to firma rodzinna która stawia dobro i opiekę nad najbliższymi ponad wszystko. Z każdym kolejnym rokiem doświadczeń w branży pogrzebowej zauważyliśmy jak ważna jest dla Państwa troskliwa pomoc przy organizacji pochówku jaką oferuje nasz zakład pogrzebowy.