Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Pogrzeb dziecka – uzyskaj kompleksowe wsparcie w organizacji pochówku dziecka

W chwili śmierci dziecka świat najbliższej rodziny staje w miejscu. W tym bolesnym czasie ciężko skupić się na czymkolwiek. Tymczasem praktycznie od razu trzeba zająć się szczegółami pochówku. Żeby odciążyć pogrążonych w żałobie najbliższych, zapewniamy kompleksowe usługi funeralne. Dokładamy wszelkich starań, aby organizacja pogrzebu dziecka była dla rodziców i krewnych jak najmniej obciążającym przeżyciem. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, od czego zacząć.

pogrzeb dziecka w warszawie
pogrzeb dziecka warszawa

Pogrzeb dziecka – daj sobie pomóc w trudnych chwilach

Śmierć dziecka zawsze jest traumatycznym przeżyciem, zarówno dla rodziców, jak i najbliższej  rodziny. W pierwszych chwilach trudno pogodzić się z samą myślą, że pociechy już z nami nie ma, a co dopiero zastanawiać się nad szczegółami pogrzebu. Jednak gdy pierwszy szok i niedowierzanie opadną, w najbliższych rodzi się przekonanie, by zapewnić dziecku należyty pochówek. I wtedy pojawiamy się my – Zakład Pogrzebowy Mortis.

Podejmując się kompleksowej organizacji pogrzebu dziecka, mamy pełną świadomość odpowiedzialności, jaka na nas ciąży. Dlatego dbamy nawet o najmniejsze detale uroczystości. Niezależnie od tego, czy przystępujemy do organizacji wyznaniowego pogrzebu dziecka ochrzczonego, czy ceremonii świeckiej, wszystkie szczegóły pochówku ustalamy wspólnie z najbliższymi. Dzięki temu rodzice i krewni mają szansę pożegnać pociechę zgodnie ze swoją wolą. Na każdym etapie pochówku służymy radą. Jesteśmy wyrozumiali i cierpliwi.

Wierzymy, że niezależnie od tego, w jak młodym wieku odeszło dziecko, czy umarło w łonie matki, czy w wyniku poronienia, czy było ochrzczone, czy nie, należy mu się szacunek właściwy zmarłej osobie. Dlatego organizujemy podniosłe ceremonie, które pozwalają uczcić pamięć pociechy, a jednocześnie dodają bliskim otuchy i wiary, że nie wszystko jeszcze stracone.

Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe

Wsparcie 24/7

stroik urna pogrzeb dziecka

Uroczystości pogrzebowe zmarłego dziecka – rzetelne wsparcie profesjonalistów

Organizowane przez Zakład Pogrzebowy Mortis w Warszawie uroczyste pochówki dzieci obejmują ceremonie ostatniego pożegnania noworodków, niemowląt i starszych pociech. Zapewniamy kompleksowe usługi funeralne także w przypadku poronienia i chęci pochowania płodu. Specjalizujemy się w organizacji nie tylko pogrzebów w obrządku katolickim, ale również ceremonii innych wyznań oraz uroczystości świeckich (pozbawionych m.in. symboli wiary i mszy pogrzebowej).

Doskonale wiemy, że  w tym trudnym czasie rodzice i krewni chcieliby się skupić na tym, co najważniejsze – przeżywaniu straty i wzajemnym wsparciu. Dlatego przejmujemy na siebie wszelkie formalności – zarówno cmentarne, jak i urzędowe. Pozwala to  na możliwie szybkie i sprawne zorganizowanie uroczystości pogrzebowej dziecka w Warszawie. Po otrzymaniu stosownego upoważnienia możemy nawet zgłosić zgon do Urzędu Stanu Cywilnego, a także ubiegać się o zasiłek pogrzebowy.

Ostatnie pożegnanie dziecka – jak jeszcze możemy Ci pomóc w Mortis?

Nasi wykwalifikowani pracownicy starają się nie dokładać rodzinie dodatkowego stresu. Dlatego z empatią podchodzą do spraw związanych z pogrzebem dziecka. Nasze działania zmierzają do tego, by w jak najmniejszym stopniu angażować najbliższych zmarłego dziecka w przygotowanie uroczystości. Chyba że preferują aktywne uczestnictwo, wówczas zapewniamy im taką możliwość.

Ponadto w Mortis dysponujemy zróżnicowaną ofertą trumien dziecięcych, które można dopasować do charakteru i rodzaju uroczystości funeralnej. Jeśli rodzice zdecydują się na pochówek płodu, przygotowana zostanie specjalna trumienka na płód. W ramach naszych usług proponujemy również dobór oprawy florystycznej i muzycznej, która dodatkowo uświetni ostatnie pożegnanie małego dziecka.

pochowek dziecka
urna pogrzeb dziecka kwiaty

Jak pożegnać zmarłe dziecko?

O tym, jak zorganizować pogrzeb dziecka i je pożegnać, decydują rodzice. Może to być zarówno pełne wiary i podzięki za dar życia katolickie pożegnanie dziecka ochrzczonego lub nieochrzczonego, jak i podniosła, świecka uroczystość. W Mortis jedynie towarzyszymy rodzicom, których dziecko urodziło się martwe lub zmarło w młodym wieku, i dalszym krewnym w tym trudnym czasie oraz dokładamy wszelkich starań, aby obrzędy pogrzebu były zgodne z wolą rodziny.

Potrzebujesz pomocy w organizacji pogrzebu dziecka? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z profesjonalnego wsparcia

7 dni w tygodniu & 24 godziny na dobę

Zapraszamy do skorzystania z kompleksowych usług Zakładu Pogrzebowego Mortis w Warszawie. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu, przez całą dobę.