Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Pogrzeb Wojskowy w Warszawie

Hołd Bohaterom

Pogrzeb przy udziale wojskowej asysty honorowej

Zależy Ci na tym, aby w odpowiedni sposób pożegnać osobę, która poświęciła swoje życie w służbie ojczyźnie? Chcesz oddać jej hołd i zadbać o właściwy ceremoniał wojskowy? Skontaktuj się z nami. Nasze doświadczenie w organizacji pogrzebów wojskowych pozwala nam sprostać wszelkim wyzwaniom związanym z tym specjalnym rodzajem uroczystości. Zadbamy o godne pożegnanie dla zmarłego Bohatera.

Pogrzeb wojskowy to nie tylko ceremonia pochówku, ale także symboliczny akt szacunku i uznania dla weteranów misji wojskowych, zasłużonych pracowników wojska oraz wszystkich osób, które służyły ojczyźnie. Jako Zakład Pogrzebowy Mortis w Warszawie doskonale rozumiemy wagę tego momentu, dlatego staramy się zapewnić rodzinom zmarłych żołnierzy wsparcie i profesjonalną opiekę.

asysta wojska pogrzeby mortis

Organizacja pogrzebu wojskowego

Potrzebujesz szczegółowych informacji na temat wojskowej uroczystości pogrzebowej i wsparcia w jej organizacji? Napisz do nas lub zadzwoń. Gwarantujemy kompleksową pomoc w tym zakresie.

pogrzeby mortis asysta
pogrzeby wojskowe pogrzeby mortis

Kto decyduje o udziale wojskowej asysty honorowej?

Jako Zakład Pogrzebowy Mortis z Warszawy, podczas przygotowywania pochówku korzystamy z bogatej wiedzy i wieloletniego doświadczenia, by ceremonia odbyła się w sposób zgodny z wojskowymi tradycjami, protokołem oraz życzeniami rodziny zmarłego żołnierza.

Wiąże się to również z wypełnieniem i przesłaniem wniosku o udział wojskowej asysty honorowej w uroczystości pogrzebowej.

Jeśli pochówek żołnierzy w służbie czynnej, kombatantów i weteranów misji wojskowych poza granicami państwa, uczestników walk o wolność i niepodległość Polski, byłych żołnierzy zawodowych, wyjątkowo zasłużonych pracowników wojska, a także dam i kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari i Orderu Krzyża Wojskowego decyzję w sprawie jej przydzielenia podejmuje dowódca garnizonu właściwego dla miejsca przeprowadzenia uroczystości. Może on zasięgnąć opinii rodziny zmarłego, organizatora pochówku, jak również dowódców jednostek, przewodniczących organizacji i środowisk kombatanckich, kierowników urzędów centralnych i organów publicznych.

Pogrzeb świecki prowadzi Mistrz Ceremonii. To doświadczona i pełna empatii osoba świecka, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem uroczystości. Na jego barkach spoczywa m.in. przygotowanie i wygłoszenie mowy pogrzebowej, chociaż – jeśli taka jest wola rodziny – mogą wziąć w niej udział także bliscy, przyjaciele i współpracownicy. Każdy z nich wspomina zmarłego, oddaje mu hołd. Mowę pogrzebową może też w całości wygłosić członek rodziny.

W czasie uroczystości wykonuje się gesty symboliczne, a z głośników mogą płynąć ulubione utwory zmarłego. Jest też czas na podziękowania rodziny. Kaplicę najczęściej dekoruje się kwiatami. Po zakończeniu uroczystości kondukt żałobny odprowadza trumnę z ciałem lub urnę z prochami na miejsce pochówku.

Kto udziela zgodę na udział asysty honorowej?

W przypadku ceremonii państwowych, pochówków odbywających się poza granicami kraju, a także uroczystości dotyczących członków najwyższych władz państwowych i osób zasłużonych dla państwa niebędących żołnierzami decyduje Minister Obrony Narodowej.

W ramach naszych usług pomagamy skompletować niezbędne dokumenty potrzebne do przydzielenia wojskowej asysty honorowej. Od momentu zgłoszenia zgonu do pochówku nasza firma pogrzebowa podejmuje wszelkie niezbędne działania, by zapewnić godne pożegnanie Bohaterom.

pogrzeby mortis asysta honorowa

Co wchodzi w skład wojskowej asysty honorowej?

Pogrzeb wojskowy to niezwykłe wydarzenie, które wymaga szczególnej uwagi i zachowania staranności we wszystkich aspektach organizacyjnych. Dzięki naszemu doświadczeniu możesz liczyć na pełne wsparcie.

Skład wojskowej asysty honorowej ustala dowódca garnizonu odpowiedniego dla miejsca przeprowadzenia uroczystości lub macierzystego garnizonu żołnierza będącego w służbie czynnej, a w przypadku ceremonii państwowych Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych lub Dowódca Garnizonu Warszawa. Tworzyć mogą ją:

  • kompania honorowa,
  • pododdział honorowy z pocztem sztandarowym lub bez pocztu sztandarowego,
  • orkiestra wojskowa (trębacz, werblista),
  • poczet sztandarowy (flagowy, banderowy, proporcowy, buńczuka, trąbki),
  • posterunek honorowy (oficerski, podoficerski, żołnierski, z bronią lub bez broni).

W zależności od charakteru uroczystości pogrzebowej, udział w niej mogą wziąć ponadto żołnierze stanowiący reprezentacyjny szpaler wojskowy (z bronią lub bez) oraz żołnierze wyznaczeni do składania wieńców, niesienia odznak orderów i odznaczeń, a także do posługi liturgicznej, jeśli wykonywany jest ceremoniał religijny.

Czym różni się tradycyjny pogrzeb od pogrzebu wojskowego?

Pogrzeby wojskowe to wyjątkowe, bardzo uroczyste wydarzenia, w trakcie których pojawiają się elementy nieobecne podczas tradycyjnych pochówków. To między innymi kompania i salwa honorowa. Wszystko to ma na celu oddać hołd osobie zasłużonej w służbie ojczyźnie.

Poza członkami rodziny, na uroczystości pogrzebowej pojawiają się także przedstawiciele wojska. Możliwe jest ponadto przydzielenie wojskowej asysty honorowej, w czym pomagamy, zasięgając opinii rodziny zmarłego.

Nasza firma pogrzebowa dokładnie planuje każdy szczegół pochówku. Jesteśmy tu, aby doradzić i pomóc w wyborze odpowiednich elementów ceremonii, takich jak asysta honorowa, odegranie hymnu narodowego oraz wystąpienia gości biorące pod uwagę charakter zasług zmarłego.

Oferujemy również szeroki wybór trumien i urn wojskowych, które spełniają najwyższe standardy jakości i estetyki.  Zostały one starannie zaprojektowane, aby oddać szacunek i honor zmarłemu żołnierzowi. Dostarczamy trumny wykonane z solidnych materiałów, takich jak drewno dębowe, o eleganckich wykończeniach, a także metalowych zdobieniach i detalach, które podkreślają wojskowy charakter ceremonii.

W ramach naszych usług pomagamy skompletować niezbędne dokumenty potrzebne do przydzielenia wojskowej asysty honorowej. Od momentu zgłoszenia zgonu do pochówku nasza firma pogrzebowa podejmuje wszelkie niezbędne działania, by zapewnić godne pożegnanie Bohaterom.

pochowek wojskowy pogrzeby mortis
pogrzeby mortis warta honorowa

Pogrzeby Wojskowe - pomoc

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy pogrzebowej w Warszawie, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie pochówku wojskowego, służymy pomocą. Zrobimy wszystko, aby zapewnić Ci pełne wsparcie przed i po pogrzebie.

Jak oddać hołd zmarłemu żołnierzowi podczas ostatniej drogi?

Zakład pogrzebowy Mortis w Warszawie organizuje pogrzeby wojskowe o charakterze religijnym i świeckim. W pierwszym przypadku ceremonię prowadzi duchowny – może ona odbyć się w kaplicy cmentarnej, kościele garnizonowym lub w innym, wskazanym przez rodzinę.

W ramach świeckiej uroczystości pogrzebowej istnieje możliwość skorzystania z usług Mistrza Ceremonii, który zadba o właściwą oprawę, spełni również specjalne życzenia bliskich zmarłej osoby. Niezależnie od charakteru pochówku, udział w nim może wziąć wojskowa asysta honorowa.

Trumna bądź urna jest wystawiana na katafalku – umieszczone zostaje na niej nakrycie głowy ze stopniem wojskowym, a przed nią ordery oraz odznaczenia, które żołnierz otrzymał w trakcie służby. Trumna lub urna żołnierzy, dam i  kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari i Orderu Krzyża Wojskowego, a także ludzi szczególnie zasłużonych dla państwa udekorowana jest flagą państwową.

Cała oprawa przygotowywana jest w taki sposób, aby wszyscy zgromadzeni mogli oddać hołd osobie zmarłej. Nasza praca nie kończy się jednak w dniu pogrzebu. Zapewniamy pomoc rodzinom żołnierzy w trudnym czasie żałoby. Zespół doradców psychologicznych i specjalistów oferuje pełne wsparcie emocjonalne.

pogrzeb weterana

Na jakich cmentarz w Warszawie chowa się wojskowych?

Rolą organizatora uroczystości pogrzebowej jest wskazanie właściwego miejsca pochówku. Nasza firma współpracuje z wieloma cmentarzami wojskowymi w Warszawie, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować wsparcie podczas wyboru lokalizacji, korzystając z posiadanych kontaktów i wieloletniego doświadczenia

Jesteśmy dumni z naszej roli w przygotowaniu ceremonii z wojskową asystą honorową. Praca zakładu Mortis polega na upamiętnieniu Bohaterów, którzy poświęcili życie w służbie ojczyzny, jak również oddaniu należnego szacunku ich służbie. Oferujemy usługi kompleksowe – w ich ramach wypełniamy wniosek o udzielenie wojskowej asysty honorowej w uroczystości pogrzebowej, pomagamy w kompletowaniu niezbędnych dokumentów, proponujemy wysokiej jakości trumny i urny, a także realizujemy wszelkie czynności organizacyjne.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby omówić swoje potrzeby i zorganizować pogrzeb wojskowy w Warszawie z należytym szacunkiem i honorami. Jesteśmy tu, aby nieść pomoc w trudnym czasie żałoby i zapewnić hołd tym, którzy oddali swoje życie dla ojczyzny.