Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Usługi pogrzebowe Praga Północ

Organizacja pogrzebu – skorzystaj z usług polecanego zakładu pogrzebowego na Pradze Północ w Warszawie

Jesteśmy renomowanym, polecanym zakładem pogrzebowym w Warszawie, nasze biuro zlokalizowane jest w dzielnicy Praga Północ przy ulicy Floriańskiej 12 lokal 2. Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe. Zajmujemy się również dopełnieniem wszelkich niezbędnych formalności potrzebnych do sprawnego przeprowadzenia pochówku zmarłego – zarówno w obrządku religijnym, jak i świeckim.

zaklad pogrzebowy mortis warszawa uslugi pogrzebowe
pogrzeb bez ksiedza

Kompleksowe usługi Zakładu Pogrzebowego Mortis Praga Północ w Warszawie obejmują:

 • transport zmarłego do chłodni;
 • przechowywanie zmarłego w chłodni;
 • pomoc w dopełnieniu niezbędnych formalności;
 • wszczęcie procedury pogrzebowej;
 • organizację pochówku od A do Z, wraz z możliwością skorzystania z sali pożegnań.

Skorzystanie z naszego doświadczenia i wiedzy to także sposób na sprawną organizację i przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej utrzymanej w eleganckim, pełnym patosu charakterze. Razem z nami godnie pożegnasz zmarłego bliskiego. Polecamy się jako specjaliści świadczący kompleksowe usługi funeralne 24h/dobę.

Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe

Wsparcie 24/7

Zakład pogrzebowy Mortis Praga Północ – możesz polegać na naszym doświadczeniu

Nasi pracownicy są specjalistami o szerokiej wiedzy, posiadający cenne doświadczenie zawodowe. Są to atuty niezbędne do sprawnego przeprowadzenia ceremonii pogrzebowej. Wysokie kwalifikacje personelu pozwalają na dopasowanie oferty zakładu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Dbamy o detale. W trakcie spotkania z członkami rodziny czy osobami odpowiedzialnymi za organizację uroczystości pogrzebowej, nasi fachowcy doradzają we wszystkich sprawach związanych z poszczególnymi etapami pochówku oraz skrupulatnie, cierpliwie dopracowują szczegóły ceremonii pogrzebowej. Z naszych usług korzystają mieszkańcy Pragi Północ, ale i innych dzielnic Warszawy. 

Zachęcamy do kontaktu z biurem Zakładu Pogrzebowego Mortis w Warszawie w dzielnicy Praga Północ – razem ustalimy szczegóły współpracy oraz zaplanujemy elegancką, doniosłą, pełną szacunku dla zmarłego, uroczystość pogrzebową.

mortis zaklad pogrzebowy kompleksowe uslugi pogrzebowe
szpital praski

Źródło: Internet

Dokumenty niezbędne do organizacji pochówku

Do skorzystania z naszych usług na Pradze Północ w Warszawie zapraszamy osoby, które planują organizację pochówku bliskiego. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, by dopełnić wszelkich formalności związanych z ceremonią pogrzebową, a pochówek bliskiego był zorganizowany w elegancki sposób, w dyskretnej acz podniosłej atmosferze szacunku do zmarłego. Osobom pogrążonym w żałobie, odpowiedzialnym za pochówek bliskiego, doradzamy w zakresie formalności niezbędnych do przeprowadzenia pogrzebu. Warto skorzystać z naszej wiedzy.

Warto wiedzieć, że podstawowym dokumentem, który należy uzyskać, by pochować zmarłego bliskiego, jest karta zgonu. To dokument upoważniający do rejestracji, a następnie wydania aktu zgonu. Dokonuje tego Urząd Stanu Cywilnego znajdujący się przy ulicy Kłopotowskiego 1/3 w Warszawie Praga Północ. Urząd w dni powszednie pracuje od godziny 8:00 do 16:00.

W przypadku śmierci bliskiego w domu, należy skontaktować się z lekarzem z przychodni rejonowej w celu uzyskania karty zgonu. Jeśli śmierć nastąpiła w nocy lub w dni wolne od pracy, należy powiadomić opiekę lekarską w dzielnicy Praga Północ. Nocną i świąteczną opiekę lekarską sprawuje Szpital Praski przy Alei Solidarności 67 z wejściem od ulicy Jasińskiego. Dyżur telefoniczny pełniony jest w dni powszednie od 18:00 do 8:00, a w sobotę, niedzielę i święta przez 24 godziny na dobę. Ze Szpitalem Praskim można się skontaktować pod numerem telefonu 22 250 28 01. Zachęcamy osoby pragnące załatwić pogrzeb na Pradze Północ, by po wystawieniu przez lekarza karty zgonu, skontaktowały się z naszym  zakładem pogrzebowym na Pradze Północ. Pomożemy w przetransportowaniu ciała zmarłego do chłodni.

Dom pogrzebowy Mortis na Pradze Północ – jesteśmy przy Szpitalu Praskim

Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe w dzielnicy Praga Północ w Warszawie. Dysponujemy chłodnią – przy ulicy Jasińskiego, na tyłach Szpitala Praskiego, przeznaczoną do przechowywania zwłok zmarłego, a także elegancką kaplicą pożegnań. We wspomnianej kaplicy można także zorganizować ostatnie pożegnanie zmarłego i czuwanie przy otwartej trumnie.

Doradzamy na każdym etapie świadczonej usługi. Służymy fachową pomocą oraz informacjami w sprawach związanych z przygotowaniami do ceremonii pochówku zmarłego. Oferujemy także sprawne przewiezienie ciała osoby zmarłej do chłodni. 

Chętnie dzielimy się wiedzą – warto mieć świadomość, że w przypadku zgonu bliskiego w szpitalu, można skorzystać z tamtejszej chłodni (trzy pierwsze doby z tytułu przechowywania ciała zmarłego w chłodni są nieodpłatne, każda kolejna to koszt 85 zł).

Lokal Florianska

Urząd Stanu Cywilnego na Pradze Północ

Każdy pogrzeb poprzedza wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego. W dzielnicy Praga Północ USC jest zlokalizowany przy ul. ks. I. Kłopotowskiego 1/3. Posiadając kartę zgonu i dowód osobisty zmarłego można wnioskować o wydanie aktu zgonu, wymaganego przy ubieganiu się o zasiłek pogrzebowy. Pierwszy egzemplarz aktu zgonu jest bezpłatny, natomiast odpisy skrócone kosztują 22 zł za 1 szt.

Urząd na Pradze Północ zatrudnia kompetentny zespół pracowników. Dysponuje też dużą liczbą stanowisk, dzięki czemu klienci mogą liczyć na sprawne załatwienie wymaganych przed pogrzebem formalności. To z kolei daje możliwość realizacji usług pogrzebowych na Pradze Północ w możliwie najkrótszym czasie. Ponadto warto wspomnieć, że po pandemii Covid-19 w Warszawie zniesiono rejonizację. Obecnie wszyscy mieszkańcy miasta, także spoza dzielnicy Praga Północ, mogą korzystać z usług tego urzędu. 

Reasumując, akt zgonu to podstawa do załatwiania usług pogrzebowych. Dopiero posiadając ten dokument można uruchomić procedurę, która ma na celu organizację pogrzebu. Polecamy się do sprawnego i kompleksowego załatwienia wszelkich formalności pogrzebowych.

Jesteśmy dla Ciebie 24/7

Pogrzeb katolicki na Pradze Północ

Świadczymy usługi pogrzebowe na Pradze Północ dedykowane zarówno osobom pragnącym zorganizować uroczystości funeralne w obrządku religijnym, jak i w formie świeckiej. W przypadku pogrzebów katolickich, ceremonia w intencji zmarłego może się odbyć w kilku parafiach. Są nimi:

 1. Bazylika Katedralna pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, zlokalizowana przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie Praga Północ. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 11:00 oraz od 16:00 do 18:00.
 2. Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Luterańskiej, znajdujący się przy ulicy Ratuszowej 5a w Warszawie Praga Północ. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 11:00, a także w poniedziałek od 19:00 do 20:00, w środę od 16:00 do 17:30, w czwartek od 16:00 do 17:30 lub 19:00 do 20:00 oraz w piątek od 16:00 do 17:30. Należy pamiętać, że w pierwsze piątki miesiąca w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Luterańskiej kancelaria jest nieczynna.
 3. Kościół pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69 w Warszawie Praga Północ. Kancelaria parafialna czynna jest od wtorku do piątku, od godziny 10:00 do 12:00, a także od 16:00 do 18:00. We wszystkie poniedziałki w miesiącu kancelaria jest zamknięta.
 4. Bazylika pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiego 53 w Warszawie Praga Północ. Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od 10:00 do 11:45, a także od 16:00 do 17:45.

   

Miejsce ceremonii oraz pogrzeb warunkuje osobista wola zmarłego, preferencje rodziny czy osób odpowiedzialnych za organizację ceremonii pogrzebowej. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, by uroczystość przebiegała z zachowaniem wymaganych procedur, szczególnie gdy ma ona charakter religijny.

mortis zaklad pogrzebowy warszawa transport zmarlych

Transport zwłok i dopełnienie formalności na cmentarzu – jesteśmy do dyspozycji klientów

Naszym klientom oferujemy kompleksową organizację uroczystości funeralnej. Obejmuje ona transport zwłok do chłodni oraz przewiezienie ciała z kaplicy do wybranego przez rodzinę kościoła. Może to być jeden z wymienionych powyżej obiektów sakralnych.

Wykwalifikowany zespół pracowników naszego zakładu zajmuje się również dopełnieniem koniecznych formalności związanych z pochówkiem na Cmentarzu Bródnowskim lub Cmentarzu Komunalnym Północnym, gdzie docelowo spocznie trumna z ciałem osoby zmarłej bądź urna z Prochami. W wymienionych miejscach w Warszawie dopełniamy wszelkie formalności, bez względu na stopień ich trudności. Dzięki naszemu pośrednictwu znacząco skraca się czas oczekiwania na wydanie zgody na pochówek na wybranym cmentarzu.

Podejmujemy się także świadczenia usług pogrzebowych w przypadku, gdy załatwienie formalności związanych ze złożeniem ciała bądź urny z Prochami do grobu na Cmentarzu Bródnowskim lub Cmentarzu Komunalnym Północnym wykracza poza kompetencje najbliższej rodziny zmarłego. Nasi pracownicy mogą – w imieniu osób odpowiedzialnych za zorganizowanie pochówku – wypełnić i dostarczyć niezbędne dokumenty, jak również uiścić wymagane opłaty w Kancelarii Cmentarnej. Jesteśmy do pełnej dyspozycji naszych klientów.

Zasiłek pogrzebowy z ZUS – skorzystaj z pomocy naszych pracowników w załatwieniu świadczeń finansowych

Oferujemy także profesjonalne wsparcie w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego w wysokości 4000 zł. Nasi pracownicy udzielają  kluczowych informacji dotyczących spraw formalnych. Na ich podstawie można uzyskać na przykład zasiłek pogrzebowy.

Miejscem wyznaczonym do pobierania tej rekompensaty finansowej w dzielnicy Praga Północ jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Znajduje się on przy ulicy 11 Listopada 15a. To właśnie ten urząd przyjmuje dokumenty, na podstawie których następuje zwrot kosztów poniesionych z tytułu organizacji pogrzebu. 

Kompleksowe usługi świadczone przez nasz dom pogrzebowy na Pradze Północ obejmują czynności podjęte w imieniu osób odpowiedzialnych za zorganizowanie pochówku. Możemy – na życzenie klienta – przygotować i dostarczyć kompletną dokumentację niezbędną do uzyskania zasiłku pogrzebowego.

Możemy również złożyć kompletny wniosek bądź skredytować koszty pogrzebu w ramach takich instytucji, jak KRUS, ZUS, MSWiA, a także WBE. Nasze profesjonalne wsparcie jest skierowane nie tylko do mieszkańców dzielnicy Praga Północ w Warszawie, ale wszystkich osób, które planują pochówek swoich krewnych na jednym z cmentarzy znajdujących się w pobliskiej dzielnicy miasta.

Wyróżnia nas wysoka jakość świadczonych usług, empatyczne podejście do klienta, jak również profesjonalizm oraz efektywność działania, bez względu na stopień trudności podjętych zadań. Zapraszamy do skorzystania z usług pogrzebowych świadczonych przez nasz zakład.