Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Kremacja

Pogrzeb z kremacją

Zakład pogrzebowy Mortis w Warszawie organizuje pogrzeby z kremacją według woli zmarłego lub najbliższej rodziny. Nasze profesjonalne usługi pogrzebowe w zakresie kremacji ciała osoby zmarłej są coraz częstszą formą organizowanych przez nas ceremonii pogrzebowych. Wybór tej formy pochówku jest wielokrotnie podyktowany względami ekonomicznymi, ale i ekologicznymi.

Wysoki koszt zakupu miejsca na cmentarzu komunalnym, osiągający w 2022 roku – w przypadku rezerwacji miejsca tradycyjnego – nawet 8 tys. złotych, niejednokrotnie przerasta możliwości finansowe rodziny zmarłego odpowiedzialnej za jego pochówek. W porównaniu do tego niemałego wydatku, koszt jaki należy ponieść za złożenie urny pogrzebowej w wyznaczonym miejscu na cmentarzu (w kolumbarium lub grobie rodzinnym) wynosi około 2.500 złotych. Dlatego względy ekonomiczne bywają decydujące przy wyborze formy pochówku zmarłego bliskiego.

pogrzeb z kremacja

Kremacja zwłok w Warszawie czy ceremonia pogrzebowa z urną pogrzebową jest rozwiązaniem dedykowanym zarówno osobom deklarującym przynależność do wspólnoty religijnej, jak i ateistom.

W naszym zakładzie zlokalizowanym na warszawskiej Pradze Północ oferujemy szeroki asortyment urn na Prochy. To urny pogrzebowe wykonane z zastosowaniem dobrych jakościowo materiałów.

Kompleksowa organizacja pogrzebów z kremacją

W stałej sprzedaży posiadamy urny pogrzebowe odpowiednie dla pogrzebów z kremacją organizowanych w obrządku religijnym, jak również do pochówków świeckich z towarzyszeniem Mistrza Ceremonii.

Kremacja zwłok to proces złożony. Pomagamy naszym Klientom w załatwieniu niezbędnych formalności, do których należy uzyskanie zgody na kremację ciała ludzkiego. Wykwalifikowani specjaliści zatrudnieni w Mortisie służą radami, a także wsparciem na każdym etapie pochówku z kremacją.

Specjalizujemy się w kompleksowej organizacji pogrzebów z kremacją. Oznacza to, że dysponujemy pełnym zapleczem do przygotowania tego rodzaju ceremonii w imieniu rodziny zmarłego odpowiedzialnej za zorganizowanie pochówku. Zajmujemy się kompletowaniem dokumentów oraz wszelkimi niezbędnymi formalnościami do przeprowadzenia spopielenia ciała osoby zmarłej.

Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe

Wsparcie 24/7

Kremacja z ostatnim pożegnaniem zmarłego w Sali Pożegnań

Klientom proponujemy kompleksowe usługi funeralne. Należy do nich również pogrzeb z kremacją. Dobierając poszczególne elementy uroczystości, na bieżąco ustalamy budżet z rodziną zmarłego. Propozycja przeprowadzenia ceremonii oraz jej koszt przedstawiany jest na spotkaniu organizowanym w siedzibie Zakładu Pogrzebowego Mortis. W jego trakcie ustalamy szczegóły pochówku z kremacją w taki sposób, by była to uroczystość podniosła i zorganizowana w sposób należyty, zgodnie z ostatnią wolą zmarłego.

Nasi wykwalifikowani specjaliści w relatywnie krótkim czasie są w stanie zorganizować pogrzeb z kremacją, szczególnie jeśli wymagają tego okoliczności. W trakcie rozmów prowadzonych z rodziną zmarłego dobieramy termin kremacji zwłok. Osoby, które pragną pożegnać bliskiego przed jego spopieleniem, mogą zrobić to w przygotowanej przez nas profesjonalnej Sali Pożegnań. Jest to miejsce stworzone dla rodziny i krewnych, przyjaciół oraz znajomych osoby zmarłej, której ciało będzie poddane kremacji. Ostatnie spotkanie żałobników ze zmarłym przed kremacją zwłok może poprzedzić również zorganizowane czuwanie w Sali Pożegnań, z towarzyszeniem modlitw żałobnych, a także odprawienia krótkiego nabożeństwa.

W uroczystości ostatniego pożegnania przygotowanej w naszej Sali Pożegnań może wziąć udział zarówno Mistrz Ceremonii, jak i przewodnik duchowy w osobie księdza. To sala, w której znajduje się także system nagłaśniający, co pozwala na odtwarzanie utworów muzycznych oraz innych plików audio.

kremacja warszawa i okolice
kremacja warszawa 1
krematorium

Współpraca z wieloma spopielarniami – krótki czas oczekiwania na pochówek z kremacją

Kremacja odbywa się w piecach rozgrzanych w temperaturze od 800 do 1200 stopni Celsjusza. To w nich następuje spopielenie ciała osoby zmarłej, a następnie studzenie, zabezpieczenie Prochów i umieszczenie ich w urnie kreacyjnej. Czas kremacji to proces, który trwa około 2 do 3 godzin. Istnieje możliwość asystowania najbliższych członków rodziny przy całym procesie spopielenia zwłok.

Współpracujemy z całodobowym krematorium w Warszawie, a także kilkoma spopielarniami znajdującymi się na terenie Mazowsza. Dlatego organizowane przez nas pogrzeby z kremacją odbywają się w możliwie najkrótszym terminie, bez potrzeby długotrwałego przechowywania ciała w chłodni.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Służymy radą oraz profesjonalną, kompleksową pomocą w zakresie usług funeralnych. Polecamy się jako specjaliści w branży pogrzebowej.