Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Kremacja zwłok – postaw na doświadczony i rzetelny zakład pogrzebowy

Pogrzeb z kremacją zwłok – zyskaj profesjonalne wsparcie w trudnych chwilach

Pogrzeb z kremacją zwłok to forma pochówku, która zdobywa w Polsce coraz większe uznanie. Jeszcze do niedawna jej wybór był podyktowany głównie względami ekonomicznymi – to tańsza alternatywna dla tradycyjnego pochówku, jakim jest złożenie ciała zmarłego w trumnie w ziemi. Obecnie przemawiają za nią także względy ekologiczne – kremacja zwłok jest procesem niskoemisyjnym, który ma mniej szkodliwy wpływ na środowisko naturalne niż klasyczny pochówek.
Niezależnie od tego, jaka motywacja przyświeca rodzinie zmarłego, może ona liczyć na profesjonalne wsparcie. Zakład pogrzebowy Mortis w Warszawie w rzetelny i kompleksowy sposób organizuje pogrzeby z kremacją zwłok. Od wielu lat pomagamy naszym Klientom w przygotowaniu pięknych uroczystości, które pozwalają godnie i z należytymi honorami pożegnać zmarłą osobę.

uslugi pogrzebowe warszawa praga polnoc

W Mortis każdorazowo dostosowujemy nasze usługi funeralne do woli zmarłego i oczekiwań najbliższych. Poszczególne etapy pochówku i jego szczegóły zawsze konsultujemy z rodziną. Wiemy bowiem, że dobrze zorganizowana uroczystość pogrzebowa nie tylko pozwala uhonorować zmarłą osobę, ale również daje najbliższym szansę, by łatwiej uporać się ze stratą.


Organizujemy zarówno pochówki urnowe wyznaniowe – dedykowane osobom deklarującym przynależność do wspólnoty religijnej, jak i uroczystości świeckie dla ateistów, agnostyków i osób, które za życia określały się mianem „wierzących, ale niepraktykujących”.
Ponadto, w zakładzie zlokalizowanym na warszawskiej Pradze Północ oferujemy szeroki asortyment urn na prochy. W stałej sprzedaży mamy m.in. urny drewniane, ceramiczne, kamienne oraz kompozytowe. Wszystkie dostępne modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów i wyróżniają się estetycznym wyglądem.

Kompleksowa organizacja pogrzebów z kremacją zwłok – co da Ci współpraca z profesjonalistami z Mortis?

Podjęcie decyzji o kremacji zwłok może być dla rodziny zmarłego niezwykle wymagające. Dlatego w Mortis pomagamy w załatwieniu niezbędnych formalności, do których należy m.in. uzyskanie zgody na kremację zwłok, a także służymy radą oraz wsparciem na każdym etapie wiążącym się ze spopieleniem ciała zmarłego.


Nasz dom pogrzebowy dysponuje pełnym zapleczem niezbędnym do przygotowania zarówno pochówku wyznaniowego, jak i świeckiego z towarzyszeniem Mistrza Ceremonii. Dzięki temu rodzina zmarłego nie musi się ograniczać wyłącznie do tradycyjnego pogrzebu.
Dobierając poszczególne elementy uroczystości, na bieżąco ustalamy budżet z rodziną zmarłego. Dzięki temu nie musisz się obawiać dodatkowych kosztów związanych ze spopielaniem zwłok.

Współpracujemy z całodobowym krematorium w Warszawie, a także kilkoma spopielarniami znajdującymi się na terenie Mazowsza. Dlatego organizowane przez nas pogrzeby z kremacją odbywają się w możliwie najkrótszym terminie, bez potrzeby długotrwałego przechowywania ciała w chłodni.

Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe

Wsparcie 24/7

Kremacja zwłok z ostatnim pożegnaniem zmarłego – postaw na kompleksowe usługi funeralne i zyskaj gwarancję jakości

Rodzinie decydującej się na spopielenie zwłok proponujemy kompleksowe usługi funeralne, obejmujące m.in. uroczystość pożegnania osoby zmarłej, która może odbyć się w naszej sali ceremonialnej. Jest to miejsce stworzone dla rodziny i przyjaciół osoby zmarłej, gdzie można zorganizować ostatnie spotkanie żałobników i czuwanie, a nawet odprawić krótkie nabożeństwo.

Każdorazowo w trakcie spotkania z rodziną zmarłego ustalamy nie tylko koszt spopielenia zwłok, ale również przebieg całej ceremonii pogrzebowej, tak aby była to uroczystość podniosła i zorganizowana w sposób należyty, zgodnie z ostatnią wolą zmarłego i najbliższych. Dobieramy termin kremacji zwłok i sposób pochówku. Pytamy o kwiaty i oprawę muzyczną.

kremacja warszawa i okolice

Jak przebiega kremacja zwłok? Zarys procesu kremacji od Mortis

Po uroczystym pożegnaniu ciało zmarłego jest przewożone do krematorium, gdzie zostaje złożone w tekturowej lub drewniane trumnie, a następnie umieszczone w specjalnej komorze pieca, rozgrzanej do 800-1200 stopni Celsjusza. Proces kremacji trwa ok. 2-3 godzin i może odbywać się w asyście najbliższych. Po spaleniu ciała i wystudzeniu prochów rodzina otrzymuje urnę  wraz ze świadectwem kremacji.

Kolejnym z etapów pochówku z kremacją zwłok jest uroczyste złożenie urny z prochami. Polskie prawo nie przewiduje bowiem możliwości rozsypania prochów osoby zmarłej w dowolnym miejscu. Urna może zostać złożona do tradycyjnego grobu ziemnego albo umieszczona w kolumbarium, czyli specjalnie przygotowanym miejscu z niszami na urny. Niezależnie od wybranego sposobu pochówku, w Mortis dokładamy wszelkich starań, aby odbywało się to z należytym szacunkiem.

W Mortis jesteśmy do Twoje dyspozycji 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Służymy radą oraz profesjonalną, kompleksową pomocą w zakresie usług funeralnych. Polecamy się jako specjaliści w branży pogrzebowej.