Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Pogrzeb w obrządku Świadków Jehowy w Warszawie

Profesjonalne wsparcie i kompleksowa pomoc

organizacja pogrzebu swiadkow jehowy

Uroczystość pogrzebowa Świadków Jehowy

Pożegnanie bliskiej osoby we wspólnej nadziei zmartwychwstania to ważne przeżycie, w czasie którego możesz liczyć na nasze doświadczenie oraz pomoc w organizacji pochówku w obrządku Świadków Jehowy. Jeżeli szukasz firmy, która cieszy się zaufaniem Twojej społeczności religijnej, jesteś w dobrym miejscu.

Zakład pogrzebowy Mortis ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu pogrzebów z uszanowaniem wszelkich praktyk religijnych Świadków Jehowy. Cieszymy się dobrą opinią warszawskich zborów, a klienci często chwalą profesjonalne podejście naszych pracowników. W ramach organizacji uroczystości stawiamy na ścisłą współpracę z bliskimi osoby zmarłej, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z Twoimi potrzebami.

Chcesz poznać pełną ofertę i dowiedzieć się, co możemy dla Ciebie zrobić?
Zadzwoń, a nasi pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z pogrzebem.

Jak wygląda pogrzeb w wierze Jehowej

Doskonale wiemy, jak ważne dla naszych klientów jest to, aby organizowana ceremonia odbyła się zgodnie z miejscowymi zwyczajami i prawem. Pogrzeb w obrządku Świadków Jehowy ma bardzo podobny przebieg do pochówków świeckich. Z tą różnicą, że zamiast mistrza ceremonii uroczystości przewodzi starszy zboru, który prowadzi wykład.

Okolicznościowe przemówienie służy temu, aby przedstawić historię życia zmarłego i jego zaangażowanie w działalność zboru. W zależności od potrzeb naszych klientów, wykład starszych zboru może odbyć się w domu pogrzebowym, przy grobie, w domu zmarłego lub w Sali Królestwa.

Wszystko to ma na celu wywyższenie Jehowy, a także pokrzepienie bliskich zmarłej osoby, by przypomnieli sobie o tym, co biblia mówi zarówno o śmierci, jak i zmartwychwstaniu. Istotnym elementem uroczystości w obrządku Świadków Jehowy są pieśni religijne, śpiewane przez wszystkich uczestników pogrzebu.

Ceremonię pochówku Świadków Jehowy cechuje skromność i brak patosu, czego przykładem może być unikanie kosztownych trumien. Zamiast krzyża pojawia się tabliczka z imieniem i nazwiskiem zmarłego, brakuje również zniczy, a kwiaty składa najbliższa rodzina.. Nie ma też charakterystycznego świętowania praktykowanego przez inne religie. Nie odbywa się składanie ofiar płynnych, nie ma nocnego czuwania, ani wyjawiania próśb do zmarłych. Wynika to z faktu, iż Świadkowie Jehowy nie wierzą w nieśmiertelność duszy. Pochówek ma charakter otwarty, dlatego udział w nim może wziąć każdy, niezależnie od wyznania.

Nasze doświadczenie pozwala nam zorganizować pogrzeb z uszanowaniem zwyczajów wynikających z tego, czego dotyczą praktyki religijne naszych klientów. Wiemy doskonale, jak cała uroczystość powinna wyglądać i co zrobić, aby rodzina mogła skupić się na pożegnaniu zmarłego w nadziei zmartwychwstania.

pogrzeb swiadkow jehowy w warszawie
pogrzeb warszawa mortis
wieniec do pogrzebu

Gdzie odbywa się pogrzeb Świadków Jehowy?

Pogrzeby Świadków Jehowy przeprowadzamy na dwa sposoby, oczywiście w ścisłej współpracy z bliskimi osoby zmarłej. Omawiamy wszystkie szczegóły, a następnie zajmujemy się organizacją pochówku w sposób kompleksowy i profesjonalny.

  • Renomowany Zakład Pogrzebowy Mortis cieszy się ogromnym zaufaniem warszawskich zborów, dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzać pogrzeby w ich siedzibach. Dzięki temu uroczystość ma elegancki charakter. Dla Świadków Jehowy jest to ważne także dlatego, że mogą podziękować zmarłym w doskonale znanym sobie miejscu, w którym czują się swobodnie. Organizacja pogrzebu w  zborze ma ponadto zalety czysto praktyczne. Skorzystać możemy bowiem z dostępnego nagłośnienia, krzeseł oraz rzutnika. Nie ma również zagrożenia, że pogoda będzie miała wpływ na przebieg modlitwy.
  • Uroczystość pogrzebowa może odbyć się też bezpośrednio przy grobie. W takiej sytuacji przygotowujemy specjalny namiot i dbamy o to, aby członkowie rodziny, starszy zboru, a także wszyscy ludzie uczestniczący w pochówku mogli skupić się wyłącznie na pożegnaniu zmarłych i modlitwach do Boga.

Oferujemy usługi pogrzebowe o charakterze kompleksowym, zgodnie z wymaganiami i życzeniami naszych klientów. Zgłoś się do nas, by przedstawić wszystkie szczegóły, a my zajmiemy się resztą.

calodobowy zaklad pogrzebowy mortis warszawa

Ile trwa pogrzeb u Świadków Jehowy?

Niezależnie od tego, czy ceremonia odbywa się w zakładzie pogrzebowym, przy grobie, czy Sali Królestwa, przeważnie ma charakter zwięzły i trwa około 30-40 minut (w zależności od długości okolicznościowego przemówienia). W trakcie obrzędów nie ma zbiórek pieniędzy, zbory nie pobierają również opłat za przeprowadzenie ceremonii.

Uczestnicy pochówku skupiają się na modlitwach do Boga w imię Chrystusa, wspólnych pieśniach i pocieszeniu członków rodziny zmarłego. Nasz dom pogrzebowy dba o to, aby zarówno organizacja, jak i przebieg pogrzebu był zgodny z tym, w co wierzą Świadkowie Jehowy i jak podchodzą do ostatniego pożegnania. Zachęcamy do kontaktu celem omówienia wszystkich szczegółów – gwarantujemy pełne wsparcie i profesjonalne podejście do realizowanych usług.

Czy Świadkowie Jehowy obchodzą Święto Zmarłych?

Świadkowie Jehowy uznają wyłącznie święta, które nie naruszają zasad wiary, biblii i nie są z nią sprzeczne. Nie obchodzą uroczystości opartych na przesądach, a także przekonaniu o nieśmiertelności duszy. Jak bowiem wskazuje pismo święte, a konkretniej Księga Ezechiela, dusza może umrzeć. Z tego właśnie powodu Święto Zmarłych nie jest przez nich uznawane.

Z tego samego powodu w trakcie pogrzebu brakuje modlitw w intencji oddania czci zmarłym, pieśni pochwalnych oraz noszenia żałoby po śmierci bliskiej osoby. Po pochówku nie odbywa się również stypa.

organizacja pogrzebu swiadkow jehowy warszawa mortis

Opinie naszych Klientów: