Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Przekształcenie grobu

Przekształcenie grobu

Wsparcie oferowane przez Zakład Pogrzebowy Mortis w Warszawie obejmuje również specjalistyczne usługi cmentarne polegające na przekształceniu grobu ziemnego w grób murowany. 

Zespół specjalistów zatrudnionych w naszej firmie pomaga zgłaszającym się klientom między innymi w przekształceniu grobów ziemnych zwykłych w groby murowane. Warto wiedzieć, że grób ziemny jest otworem wykopanym w ziemi, w którym umieszcza się trumnę lub urnę pogrzebową. Ponadto groby ziemne zazwyczaj podlegają corocznym opłatom, natomiast groby murowane są z nich zwolnione. W przypadku braku wspomnianych opłat, szczątki są wydobywane z grobu ziemnego i składane do grobu zbiorczego. Dlatego, chcąc zapobiec opisanym problemom w przyszłości, rodziny osób zmarłych decydują się na przekształcenie grobu ziemnego w grób murowany. Należy przy tym pamiętać, iż taka usługa może być wykonana dopiero po 20 latach od śmierci ostatniego pochowanego.

Na życzenie klientów realizujemy dochówek, czyli złożenie ciała zmarłego do grobu, w którym zostali wcześniej pochowani inni zmarli członkowie jego rodziny.

Klienci mogą powierzyć nam formalne przekształcenie grobu ziemnego w murowany. Usługę tę wykonamy z dbałością o to, by cała procedura była zgodna z obowiązującymi przepisami prawnymi, a także regułami ustalonymi przez administrację cmentarza i zarządcę obiektu.

uslugi cmentarne warszawa

Formalności związane z przekształceniem grobu

W trakcie rozmów z klientami przedstawiamy dokładne wyliczenie wszystkich koniecznych wydatków, jakie należy ponieść z tytułu przekształcenia grobu ziemnego w murowany. Należy pamiętać, że grób murowany po upływie 20 lat nie może być zlikwidowany. Chodzi tutaj przede wszystkim o groby rodzinne murowane, tj. tak zwane grobowce.

Jako specjaliści w branży, wykonujemy przekształcenia grobów ziemnych w murowane. Jednocześnie pomagamy rodzinie osoby zmarłej w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, do których należy sporządzenie prawidłowego wniosku o przekształcenie grobu, jaki kieruje się do osoby zarządzającej cmentarzem, na którym znajduje się grób. Ponadto wszelkie formalności dotyczące przekształcenia grobu ziemnego w murowany są na bieżąco konsultowane z zarządcą cmentarza. Tworzymy także stosowne wnioski na piśmie i występujemy o uzyskanie pisemnej zgody, na podstawie której realizuje się przekształcenie grobu ziemnego w murowany.

Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe

Wsparcie 24/7