Mistrz ceremonii pogrzebowej
Czym jest

Pogrzeb Świecki Warszawa

Pogrzeb świecki to coraz częściej wybierana forma ostatniego pożegnania w Warszawie, w którym rodzina zmarłego wyraża swoją żałobę po stracie bliskiego. 

Mistrz ceremonii pogrzebowej WarszawaNa czym polega pogrzeb świecki?

Jest to alternatywa dla osób zmarłych wyznających inne światopoglądy, gdzie kluczową rolę zamiast księdza ogrywa mistrz ceremonii świeckiej. Podczas uroczystości żałobnej zostają wyrażone najgłębsze uczucia, przedstawiany jest życiorys, charakter, osiągnięcia życiowe zmarłego.

Kto prowadzi pogrzeb świecki?

Pogrzeb świecki prowadzony jest przez osobę zwaną Mistrz Ceremonii Pogrzebowej

Nasz mistrz ceremonii profesjonalnie przygotuje i poprowadzi pogrzeb świecki, oddając godnie hołd zmarłemu. W pogrzebie mogą pojawić się elementy religijne, mowę pożegnalną może wygłosić osoba z rodziny, a po pożegnaniu na cmentarzu wystąpić może muzyk lub zespół, otworzone mogą zostać utwory muzyczne, wiersze, ulubione piosenki, wszystko zgodnie z wolą i życzeniami zmarłego i jego najbliższej rodziny tak aby to ostatnie pożegnanie było godnym podsumowaniem jego całego życia.

Gdzie organizowane są pogrzeby świeckie?

Mortis Zakład Pogrzebowy organizuje głownie pogrzeby świeckie w Warszawie na Cmentarzu Północnym w Sali B lub na Cmentarzu Powązkowskim w Domu Pogrzebowym. Jesteśmy w stanie odciążyć Państwa w formalnościach i sprawach organizacyjnych pochówku, a mistrz ceremonii przeprowadzi z najbliższymi wywiad, nagrywając go tak aby na spokojnie odsłuchać go raz lub dwa by dokładnie wczuć się w uczucia po stracie. Tekst przemowy pogrzebowej składa się około z 8-10 stron (2500-3000 słów), a całość ceremonii świeckiej w kaplicy pogrzebowej trwa około 30 do 45 minut i dodatkowo 10-15 minut na cmentarzu, w zależności od tego, jak długo trwa składanie grobowca i ułożenie kwiatów pogrzebowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów ceremonii pogrzebowej.

 

Mistrz ceremonii pogrzebowej Warszawa

Całodobowe pogotowie pogrzebowe