Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Urny – eleganckie i ponadczasowe

Sprawdź dostępną kolekcję

Urny na Prochy – wybieraj spośród wyjątkowych modeli, które zwiększą rangę pochówku

Planujesz pochówek urnowy? Dostępne w naszej ofercie urny na Prochy to eleganckie produkty, w których mogą spocząć szczątki bliskich, którzy odeszli, a ich ciała zostały poddane kremacji.

Wyróżniają się one oryginalnym wzornictwem i kunsztownym wykonaniem. W efekcie stanowią wyjątkową alternatywę dla tradycyjnych trumien.
W ofercie Zakładu Pogrzebowego Mortis w Warszawie mamy zarówno klasyczne, jak i nowoczesne urny pogrzebowe. Szeroki wybór urn daje możliwość wyboru modelu odpowiadającego ostatniej woli zmarłej osobie czy też indywidualnym preferencjom rodziny.

Posiadamy modele wykonane z różnych materiałów, w tym urny mosiężne, urny kamienne czy też urny drewniane. W naszym asortymencie znajdują się również urny metalowe oraz wykonane z kompozytu (zmielony kamień 70 proc. z dodatkiem żywicy epoksydowej). Niezależnie od materiału są to produkty o różnych kształtach i kolorystyce. W efekcie można je dopasować nawet do osobowości zmarłej osoby.
Dostępne urny na Prochy mogą mieć elementy nawiązujące do pochówku w obrządku religijnym. W przypadku wiary chrześcijańskiej mogą to być modele np. z symbolem krzyża, gołębicy czy też różańca. Posiadamy również urny dedykowane pogrzebom świeckim. Nie mają one elementów nawiązujących do konkretnego wyznania, co jednak nie oznacza, że muszą być całkowicie pozbawione zdobień. Dekoruje się je np. motywami roślinnymi.


Wszystkie urny pogrzebowe z naszej oferty są zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby efektownie i elegancko prezentowały się, podkreślając rangę uroczystości funeralnej. To wyjątkowe produkty, które przez lata zachowują swoje walory wizualne.

Wysokiej jakości urny pogrzebowe – kompleksowa oferta urn na Prochy

Prochy osoby zmarłej poddanej procesowi kremacji, które zostały umieszczone w urnach pogrzebowych, są starannie zabezpieczone. Dzięki temu masz pewność, że pochówek odbędzie się w sposób godny i z poszanowaniem Prochów. Każda dostępna w naszej ofercie urna metalowa, urna drewniana czy też urna kamienna jest wyposażona w solidną podstawę, która gwarantuje stabilność.
Dostępne w naszym domu pogrzebowym poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko pod względem materiału. Obok standardowych urn oferujemy warianty, które mogą mieć metalowe okucia, co ułatwia przenoszenie ich w dłoniach. Mamy też urny pogrzebowe przypominające miniaturowe trumny drewniane.

urny warszawa

Kamienne i ceramiczne urny na Prochy – postaw na jakość i atrakcyjny wygląd

W naszej ofercie dostępne są unikalne urny na Prochy w wersji stonowanej, które dodatkowo zostały ozdobione subtelnymi elementami, co podkreśla ich delikatne piękno. Oferujemy również urny drewniane w kształcie prostopadłościanu ozdobione metalową różą, dostępne w kolorze miedzianym, srebrnym lub złotym. To produkty dedykowane pogrzebom utrzymanym w obrządku świeckim. W naszym asortymencie znajdziesz także różnorodne urny nieopatrzone zdobieniami. Mogą być one wykonane z marmuru, onyksu czy też ceramiki. Prezentują się skromnie, acz elegancko.

Warto zwrócić uwagę na urny kamienne, które znajdują się w ofercie Mortisa. Są one wykonane z naturalnego kamienia, w strukturze którego widać charakterystyczne przebarwienia nadające urnom niepowtarzalny wygląd. Dużym uznaniem rodzin cieszą się również urny ceramiczne. To lekkie, a zarazem solidne modele, które atrakcyjnie wyglądają. Urna ceramiczna nie tylko ma dekoracyjny charakter, ale również jest wytrzymała i odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Urny kompozytowe i z brązu – gdy liczy się piękno i wytrzymałość

Szukasz urny na Prochy, która nie tylko będzie atrakcyjna pod względem wizualnym i cenowym? Dobrym wyborem będzie urna kompozytowa. Jest nie tylko trwała, ale również odporna na działanie czynników zewnętrznych, co jest zasługą twardości materiału.
Urny kompozytowe doskonale imitują modele kamienne i ceramiczne, jednak powstają z kompozytu kamienno-żywicznego. W efekcie są tańsze niż urny wykonane z innych materiałów, a tak samo eleganckie i gustowne.
Ofertę modeli wykonanych z kompozytu uzupełniają urny z brązu. Pomalowane na złoto prezentują się niezwykle wytwornie. Należą jednak do najdroższych modeli na rynku. To trwałe i solidne urny pogrzebowe, które powstają w odlewniach, co przekłada się na ich wysoką jakość.
Decydując się na kremację, możesz godnie pochować Prochy zmarłego. W naszym asortymencie znajdziesz bowiem szeroki wybór urn różnego typu. To wyjątkowe modele, które podkreślą rangę pochówku i pozwolą oddać hołd bliskiej osobie. Mamy m.in. urny drewniane, urny kamienne i urny metalowe. Na tym jednak nie koniec. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty urn pogrzebowych dostępnych w Zakładzie Pogrzebowym Mortis w Warszawie.

calodobowe zaklad pogrzebowy mortis warszawa

Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe

Wsparcie 24/7

Z jakiego materiału wykonane są urny na Prochy? Szeroka dostępność materiałów w Mortis

Urny pogrzebowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Szeroki wybór tworzyw początkowo może przytłoczyć. Dlatego pracownicy domu pogrzebowego Mortis zawsze służą radą i są w stanie pomóc w doborze urny. Na jakie warianty możesz się zdecydować?

To modele, które urzekają elegancją i ponadczasowością. Wykonuje się je z różnych gatunków drewna – dębu, sosny czy też jesionu. Są lżejsze od wariantów metalowych czy też wyprodukowanych z kamienia. Mogą mieć różne kształty, jednak najczęściej przybierają formę prostokątnego sarkofagu.


Urna drewniana jest nie tylko elegancka, ale i trwała. Warto jednak pamiętać, że jeśli spocznie w ziemi, jej poszczególne elementy po pewnym czasie się rozłożą. Za jej zakupem przemawiają również względy cenowe.

Powstają z różnych rodzajów kamienia, np. z piaskowca, marmuru czy też onyksu. Wyróżniają się niepowtarzalną stylistyką, która wynika z zastosowania naturalnego materiału. Dla zapewnienia ochrony przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi urny kamienne pokrywa się specjalną żywicą.


Urna kamienna nie tylko charakteryzuje się naturalnym pięknem, ale również jest bardzo trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Na jej niekorzyść przemawia natomiast duży ciężar i wysoka cena.

Wykonuje się je m.in. z brązu, mosiądzu czy też stali nierdzewnej. Mogą mieć zarówno klasyczny, jak i nowoczesny design. Są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i stosunkowo lekkie. W celu ich zabezpieczenia przed działaniem czynników zewnętrznych i nadania atrakcyjnego wyglądu maluje się je proszkowo.


Wśród modeli z metalu dużym uznaniem cieszą się urny mosiężne. Wyróżniają się solidną konstrukcją i eleganckim wyglądem. Występują zarówno w wersjach minimalistycznych, jak i z bogatymi zdobieniami.

Do ich produkcji używa się ceramiki. Są dostępne w wersji z połyskiem i matowej. Mają zróżnicowaną kolorystykę i mogą być wyposażone w zdobienia lub nie. Dla zachowania niepowtarzalnego charakteru pokrywa się je specjalną powłoką ochronną.
Urna ceramiczna pięknie wygląda i jest stosunkowo lekka. Niestety jest krucha i może ulec uszkodzeniu w wyniku upadku. Dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie.Do ich produkcji używa się ceramiki. Są dostępne w wersji z połyskiem i matowej. Mają zróżnicowaną kolorystykę i mogą być wyposażone w zdobienia lub nie. Dla zachowania niepowtarzalnego charakteru pokrywa się je specjalną powłoką ochronną.

Urna ceramiczna pięknie wygląda i jest stosunkowo lekka. Niestety jest krucha i może ulec uszkodzeniu w wyniku upadku. Dlatego należy obchodzić się z nią ostrożnie.

Są wykonane z kompozytu kamienno-żywicznego, który nadaje im wysoką wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Nawet kontakt z większością substancji chemicznych nie jest w stanie ich uszkodzić.


Na dodatek urny kompozytowe wyróżniają się atrakcyjnym wzornictwem. Mogą imitować marmur, brąz czy też ceramikę i występować w różnych kolorach. To produkty, w przypadku których atrakcyjna cena idzie w parze z wysoką jakością.

Są wykonane z naturalnych włókien, które po pochówku ulegają rozkładowi. W efekcie pozostawiają po sobie jedynie minimalny ślad w przyrodzie. To propozycje na Prochy dla zmarłych, którzy za życia mieli na względzie dobro środowiska naturalnego.

Wszystkie dostępne w naszej ofercie urny na Prochy to modele pochodzące od sprawdzonych dostawców. W efekcie są nie tylko eleganckie i gustowne, ale również trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wyróżniają się niepowtarzalną stylistyką, którą z łatwością można dopasować do woli lub osobowości zmarłej osoby, a także gustu rodziny.

urna pogrzebowa oferta

Czy można odebrać urnę z Prochami? Kto może to zrobić?

Zgodnie z polskim prawem, urna z Prochami może zostać odebrana z krematorium przez członka rodziny zmarłej osoby lub upoważnionego organizatora pogrzebu (np. dom pogrzebowy). Zanim jednak to nastąpi, odbiorca musi podpisać oświadczenie, iż odebrał urnę do rąk własnych i zobowiązuje się do jej pochowania na cmentarzu. Co ważne, w oświadczeniu musi znaleźć się informacja o dacie i miejscu pochówku.

Skremowane szczątki ludzkie nie mogą zostać ani rozsypane, ani zabrane do domu (nawet do czasu pogrzebu). Jest to zakazane także przez Kościół katolicki, który reprezentuje pogląd, że Prochy zmarłej osoby powinny spocząć w uświęconym miejscu.

Za złamanie prawa grożą sankcje – do 5 tys. złotych kary pieniężnej lub 30 dni aresztu. Co ważne, aby przetransportować urnę z Prochami z krematorium do kaplicy cmentarnej lub znajdującej się w domu pogrzebowym, nie potrzeba specjalnego środka transportu. Może to być samochód osobowy. Należy jednak dołożyć wszelkich starań, aby urna z Prochami została przewieziona z godnością i poszanowaniem szczątków zmarłej osoby.

Gdzie kupić urnę na Prochy? Wybierz dom pogrzebowy Mortis

Urny na Prochy można kupić zarówno w domu pogrzebowym, jak i przez internet, przy czym ta pierwsza opcja jest pewniejsza. Zakład pogrzebowy ma w swojej ofercie modele pochodzące od sprawdzonych dostawców. Wyróżniają się one kunsztownym wykonaniem i atrakcyjną stylistyką, za co ręczy dom pogrzebowy. W efekcie decydując się na zakup, masz pewność, że otrzymasz wysokiej jakości urnę na Prochy, która spełni Twoje wszystkie wymagania.

Co więcej, wielu producentów urn na Prochy nie prowadzi sprzedaży detalicznej. Decydując się na zakup urny w naszym domu pogrzebowym Mortis, możesz wybierać spośród unikatowych modeli, niedostępnych nigdzie indziej.

calodobowe uslugi pogrzebowe praga polnoc

Najczęściej zadawane pytania

Urna z Prochami może być niesiona na pogrzebie zarówno przez pracownika zakładu pogrzebowego, jak i członka rodziny lub przyjaciela zmarłej osoby, jeśli bliscy wyrażą taką wolę. Niemniej ze względu na emocje związane z pogrzebem oraz wagę i kruchość niektórych modeli urn warto powierzyć to zadanie doświadczonym profesjonalistom.

Nie, urna z Prochami nie może być przechowywana w domu. Zgodnie z polskim prawem, musi spocząć albo w grobie ziemnym lub murowanym, albo w kolumbarium. Jako specjaliści w branży pogrzebowej w wyjątkowych wypadkach pozwalamy rodzinom przechować urnę z Prochami w miejscu, w którym żyła zmarła osoba. Za każdym razem staramy się spełniać życzenia i wymagania bliskich. Wszystko po to, aby pożegnać zmarłego zgodnie z jego życzeniami bądź wolą rodziny

Co ciekawe, jeszcze kilka-kilkanaście lat temu zwłaszcza na wsiach ciało zmarłej osoby przebywało w domu w trumnie aż do momentu ceremonii pogrzebowej. Codziennie wieczorem odbywało się tzw. czuwanie, na którym mieszkańcy wsi i bliscy żegnali zmarłą osobę, modląc się i śpiewając pieśni religijne. Podczas spotkań często serwowany był poczęstunek w formie kawy, herbaty oraz ciasta.

Urny na Prochy występują w różnych kolorach – od czystej bieli, poprzez beże i szarości, aż po grafit i czerń. To, na jaki model zdecydują się bliscy, zależy od woli zmarłej osoby lub gustu rodziny. Zwyczajowo dla mężczyzn wybiera się urny w ciemnych kolorach, a dla kobiet – w jasnych barwach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby odwrócić ten trend.


Dostępne w Mortis urny różnią się między sobą nie tylko pod względem koloru, ale i zdobnictwa. Mamy zarówno modele minimalistyczne, jak i warianty wyposażone w bogate dekory. Dzięki temu rodzina może z łatwością dostosować urnę na Prochy do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Zróżnicowanie materiałów wykorzystywanych do produkcji urn pogrzebowych sprawia, że dostępne na rynku modele różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i trwałością. Jeśli zależy Ci na tym, aby urna składana do grobu ziemnego nie uległa zniszczeniu w wyniku oddziaływania czynników zewnętrznych, postaw na wariant z kompozytu lub kamienia. Zarówno urna kompozytowa, jak i urna kamienna to wytrzymały i wodoodporny model, którego trwałość jest liczona w dekadach.

Jeśli zależy Ci na tym, aby urna nie uległa zniszczeniu w grobie ziemnym, lepiej zrezygnuj z modeli drewnianych, gdyż pod wpływem czynników zewnętrznym mogą spróchnieć. Nieodpowiednie będą również urny metalowe (stalowe). Niesprzyjające środowisko może bowiem doprowadzić do ich korozji. Wystrzegaj się również urn aluminiowych i mosiężnych, gdyż istnieje ryzyko, że po pewnym czasie zaczną się utleniać.

Przyjmuje się, że urna pogrzebowa powinna mieć ok. 30 cm wysokości i 20 cm średnicy. Z kolei jej pojemność najczęściej mieści się w granicach 3,5-5 litrów. Tak naprawdę jednak nie ma przepisów jednoznacznie określających rozmiary urn na Prochy. Pamiętaj jednak, że im większa urna pogrzebowa, tym więcej trzeba za nią zapłacić, gdyż do jej wykonania zużywa się więcej materiału.

Dostępne w Mortis urny na Prochy mają różne wielkości i kształty. To zarówno standardowe, jak i bardziej oryginalne modele np. w formie sarkofagu, serca lub łezki. Dzięki szerokiemu wyborowi rodzina może bez trudu wybrać urnę, która odpowiada zarówno ich gustowi, jak i możliwościom finansowym.

Zarówno przebieg Mszy Świętej, jak i ceremonii pogrzebowej z urną nie różni się niczym od tradycyjnej uroczystości z trumną. Pochówek urnowy to podniosłe wydarzenie, które pozwala godnie pożegnać zmarłą osobę. Jedyna odmienność tkwi w minimalnych zasobach, które dom pogrzebowy musi zaangażować. Do obsługi pogrzebu z urną wystarczy bowiem 1 karawan i 2 pracowników. Taka konfiguracja jest często wybierana przez rodziny ze względów ekonomicznych.

W Mortis dbamy o to, aby każda uroczystość pogrzebowa miała podniosły charakter i była zorganizowana zgodnie z oczekiwaniami rodziny. Dbamy o najmniejsze szczegóły i pozostajemy w stałym kontakcie z najbliższymi. Zawsze jesteśmy gotowi udzielić informacji, na jakim etapie znajdują się przygotowania do pochówku.

Do urny z Prochami można włożyć różne przedmioty. Zwyczajowo są to rzeczy osobiste, z którymi zmarła osoba była zżyta, a które nie można było z pewnych względów poddać kremacji. Mowa tutaj m.in. o biżuterii, różańcu czy też innych pamiątkach.

Tak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby urna zawierała elementy wyznaniowe, mimo że pogrzeb będzie organizowany w obrządku świeckim. Wszystko zależy od woli zmarłego bądź najbliższej rodziny. W naszej praktyce wielokrotnie zdarzały się sytuacje, kiedy to urny posiadały m.in. krzyże, gdyż za życia zmarła osoba była wierząca, ale ze względu na wyjątkowy i indywidualny charakter ceremonii świeckich bliscy woleli w ten sposób pożegnać zmarłego.

Zdarza się też, że zmarła osoba była wierząca, lecz praktykująca na swój sposób. W takim wypadku na urnie pojawiają się symbole wiary, lecz sam pogrzeb ma charakter świecki. Podobnie postępuje się w sytuacji, gdy zmarła osoba była wierząca, lecz miała negatywny stosunek do księży i wiadome jest, że wolałaby, aby ceremonię poprowadził Mistrz.

W Mortis zawsze dostosowujemy się do ostatniej woli zmarłej osoby lub decyzji rodziny. Nie zadajemy zbędnych pytań, nie nakłaniamy do określonego postępowania, lecz jedynie kreślimy możliwości, z których bliscy mogą skorzystać lub nie. Dokładamy wszelkich starań, aby ceremonia pogrzebowa miała uroczysty charakter i była zgodna z ustaleniami poczynionymi z rodziną.

Statystycznie rzecz ujmując, w Warszawie widoczna jest przewaga pogrzebów w urnie. Na 10 pochówków, jakie organizujemy, 8 jest w urnie, natomiast 2 w trumnie. Zupełnie inaczej wygląda to na przedmieściach Warszawy. W miastach i miejscowościach takich jak: Ząbki, Marki, Pruszków, Piastów, Piaseczno, Legionowo czy też Nieporęcie na 10 pogrzebów 8 odbywa się w trumnie, a 2 w urnie. Im zatem dalej od Warszawy, tym liczba pogrzebów urnowych się zmniejsza.

Każdy pochówek – czy to urnowy, czy tradycyjny z trumną, czy świecki, czy wyznaniowy – jest na swój sposób piękny. Jako pracownicy zakładu pogrzebowego możemy jedynie towarzyszyć rodzinie w tym wymagającym czasie, przejmując na swoje barki odpowiedzialność za przygotowanie uroczystości. Dlatego rzetelnie i z dbałością o szczegóły podchodzimy do powierzonych nam zadań, dzięki czemu cieszymy się dużym zaufaniem rodzin.

Każda urna musi być oznaczona tabliczką z danymi osobowymi zmarłego, takimi jak: imię, nazwisko wiek oraz data zgonu. Z racji tego, że pełni ona rolę informacyjną, niezwykle ważne jest, aby była przymocowana do urny w sposób trwały. Dzięki temu przetrwa przez lata. To właśnie dlatego jej kształt dobiera się do kształtu urny. Tabliczki urnowe mogą występować w formie prostokąta, kwadratu, owalu, herbu czy też elipsy.

Kolejnym parametrem tabliczki urnowej, który trzeba dobrać, jest kolor. Najczęściej dopasowuje się go do koloru urny na Prochy. Niemniej nie zawsze jest to możliwe, gdyż urny występują w bardzo różnych odcieniach, a tabliczki tylko w 4 (białym, czarnym, złotym i stalowym). Jeśli kolorystyka urny pogrzebowej i tabliczki się nie zgadza, w Mortis zwracamy uwagę na dodatki (uchwyty i symbole religijne). Najczęściej są one złote lub srebrne, co podpowiada, na jaki kolor tabliczki się zdecydować.

Zarówno wybór kształtu tabliczki, jak i koloru jest rzeczą indywidualną. Zawsze jednak najbliżsi zmarłej osoby mogą liczyć na nasze doradztwo. Ostatecznie decyzja zawsze należy do rodziny, a my dostosowujemy się do jej wymagań i życzeń.

Pogrzeb urnowy może być piękną i elegancką uroczystością, która pozwoli godnie pożegnać zmarłą osobę i pochować jej Prochy. Wymaga jednak odpowiedniej organizacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w Mortis jesteśmy w stanie zająć się nawet najdrobniejszymi szczegółami związanymi z pochówkiem w urnie. W efekcie jest to wyjątkowa ceremonia, która oddaje hołd zmarłej osobie i jest wspominana jako podniosła uroczystość. Chcesz poznać więcej szczegółów odnośnie tego, jak działamy? Skontaktuj się z nami już dziś.

Urny