Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Zakład Pogrzebowy Mortis - o nas

Wyjątkowe uroczystości pogrzebowe i kompleksowa obsługa pochówków

Nazywam się Artur Uziębło i jestem założycielem Zakładu Pogrzebowego Mortis.

Już jako dziecko byłem związany z branżą funeralną, gdyż mój tata od 33 lat jest grabarzem na cmentarzu komunalnym Północnym. Jego praca często stanowiła przedmiot ożywionych dyskusji w domu, a mnie osobiście intrygowała. Wielokrotnie w wakacje lub w czasie urlopów jego współpracowników chętnie pomagałem mu w wszelakich pracach związanych z przygotowaniem grobu do pochówku.

Gdyby jednak ktoś powiedział mi wtedy, że ja, Artur Uziębło będę prowadził renomowany zakład pogrzebowy w Warszawie, na pewno bym mu nie uwierzył.

pochowek wojskowy pogrzeby mortis
asysta wojska pogrzeby mortis
pogrzeby swieckie i religijne
kontakt zaklad pogrzebowy mortis warszawa

Jak powstawał Zakład Pogrzebowy Mortis?

Początki nie były łatwe. Motywowany chęcią posiadania czegoś własnego, już jako dorosły chłopak szukałem ścieżki rozwoju w motoryzacji. Dosyć szybko okazało się, że kocham ją, jednak bez wzajemności i nie widziałem w niej realnych szans na źródło utrzymania.

Pomocną dłoń wyciągnął do mnie wówczas tata, który, widząc moje zaangażowanie, pomógł mi dostać się na praktyki u zaprzyjaźnionego właściciela zakładu pogrzebowego. Tam imałem się różnych prac – dbałem o przeprowadzenie ceremonii pogrzebowych, jeździłem po zwłoki, transportowałem osoby zmarłe do krematorium czy też dostarczałem trumny innym zakładom pogrzebowym do ich biur bądź szpitali. To właśnie wtedy zacząłem zdobywać wiedzę i doświadczenie, by w przyszłości profesjonalnie organizować ceremonie pogrzebowe. Wciąż jednak wiedziałem za mało, by podjąć się tego wyzwania.

Z czasem, gdy moje umiejętności wzrosły, byłem „wynajmowany” przez inne zakłady pogrzebowe. Rzetelnie wykonywałem swoje obowiązki, a jednocześnie obserwowałem innych przy pracy i uczyłem się dobrych praktyk. Zastanawiałem się, co można byłoby zrobić lepiej lub inaczej, by ułatwić rodzinie przejście przez ten trudny czas, jakim jest pogrzeb bliskiej osoby.

W końcu postanowiłem założyć Zakład Pogrzebowy Mortis Artur Uziębło. Początkowo nie miałem nawet środków, by wynająć biuro, w którym mógłbym przyjmować rodziny zmarłych osób. Jeździłem więc do ich domów i tam dopełniałem formalności. Nie ujmowało mi to jednak profesjonalizmu. Wręcz odwrotnie. Pogrążeni w żałobie bliscy doceniali pełną empatii, a zarazem rzeczową rozmowę w środowisku, które znali. Dzięki niej mogli się przekonać, że powierzają organizację pogrzebu w dobre ręce.

Na początku sam wykonywałem większość obowiązków związanych z prowadzeniem Zakładu Pogrzebowego Mortis. Z czasem jednak przestało to być możliwe. Renoma zakładu rosła, a ja nie mogłem być w kilku miejscach jednocześnie. Zacząłem więc zatrudniać dodatkowe osoby do pomocy. Zakład się rozrastał, podobnie jak zakres świadczonych usług funeralnych.

Zakład Pogrzebowy Mortis obecnie – kompleksowa organizacja pogrzebu

Dzisiaj Zakład Pogrzebowy Mortis tworzy zespół, który sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Dokładamy wszelkich starań, aby należycie przeprowadzić rodzinę przez ten niełatwy czas, jakim jest organizacja pochówku, i stworzyć wyjątkową uroczystość pogrzebową, która nie tylko zapisze się w pamięci żałobników, ale przede wszystkim odda hołd zmarłemu.

Jesteśmy w ciągłej gotowości – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe. Organizujemy pochówki świeckie i wyznaniowe – zarówno tradycyjne, jak i z kremacją, a także pomagamy w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z pogrzebem.

Posiadamy własną chłodnię i kaplicę do pożegnań, a przy ul. Floriańskiej 12 lok. 2 na Warszawskiej Pradze Północ udało nam się otworzyć biuro. To wyjątkowe miejsce, gdzie rodziny mogą w atmosferze spokoju i zrozumienia dopełnić formalności związanych z organizacją pogrzebu oraz uzyskać niezbędne wsparcie. Dysponujemy w nim m.in. prezentacją ubioru żałobnego, a także zdjęciami ukazującymi, jak wyglądają uroczystości zorganizowane przez Zakład Pogrzebowy Mortis.

Ustawicznie rozwijam swoją działalność i podejmuję się nowych wyzwań, takich jak wywiad z Rafałem Gęburą na kanale „7 metrów pod ziemią”, w którym dzielę się swoimi doświadczeniami w branży pogrzebowej. W rozmowie ujawniam blaski i cienie pracy, a także najtrudniejsze momenty i ciekawostki. Zapraszam do obejrzenia materiału.

mortis zaklad pogrzebowy kompleksowe uslugi pogrzebowe
mortis zaklad pogrzebowy pogrzeb na cmentarzu