Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Czym cechują się dobre zakłady pogrzebowe?

Czym cechują się dobre zakłady pogrzebowe. Siłą napędową dobrego zakładu pogrzebowego będzie przede wszystkim odpowiednio dobrany personel. To ludzie tworzą zespół, który w momentach zadumy potrafi przeprowadzić ostatnią drogę w sposób godny oraz przede wszystkim najdelikatniej jak to możliwe. Pogrzeby z natury są trudne, jednakże odpowiednio dobrany zakład pogrzebowy sprawi, że to ostatnie pożegnanie upamiętni odpowiednio naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata.

Szacunek oraz profesjonalne podejście zakładu pogrzebowego to podstawowe cechy jakie powinny znaleźć miejsce przy kompleksowej usłudze pochówku.

Różnorodność usług, duża dostępność

Ostatnie lata wskazują, że coraz częściej rodziny szukają różnych alternatyw dla tradycyjnego pogrzebu. Z duchem czasu może nie tyle modne co także często wybierane poza pogrzebem katolickim stają się pogrzeby świeckie. Dobry zakład pogrzebowy jest w stanie zapewnić wybór w rodzaju pochówku. Oprócz tradycyjnego pogrzebu z trumną widnieć powinna możliwość kremacji.

Idąc za ciosem możliwości dotyczącej pochówku istotnym faktem także staje się sam wybór trumny, urny, czy chociażby innych dodatków jak ubiór do trumny, kwiaty, tabliczki. Duża dostępność tych wszystkich aspektów w jednym miejscu zaoszczędza nie tylko czas, ale i sam kłopot, aby niczego nie pominąć.

Kompleksowa organizacja pochówku

Dobry zaklad pogrzebowy jest w stanie zdjąć ciężar z barków rodziny pogrążonej w żalu i smutku. To bardzo istotny aspekt, gdyż w momencie tak stresującym i pełnym emocji trudno zapanować nad wszystkim. Dobry zakład pogrzebowy wspiera rodzinę i bliskich, jest w stanie doradzić, wesprzeć i odciążyć od całej organizacji pogrzebu. Cała procedura, czyli odebranie zwłok z kostnicy, transport, orgaznizacja pochówku, załatwienie formalności także pod względem zasiłku pogrzebowego. Warto nadmienić, że sama forma ceremonii musi być koniecznie uzgodniona od A do Z rodziną i bliskimi zmarłego. To oni muszą podjąć ostateczną decyzję w jakiej formie zostanie odprawiona ceremonia, jaki zostanie wybrany rodzaj pochówku. Oczywiście dobrze jeśli pracownik zakładu pogrzebowego jest w stanie doradzić, ale i także wczuć się w emocje rodziny. Takt przede wszystkim i pełen profesjonalizm przyjdzie tutaj z pomocą.

Empatia i jeszcze raz empatia

Pogrzeb sam w sobie jest bardzo traumatycznym przeżyciem, utrata bliskiej osoby to powód do smutku, żalu, ale i zadumy nad przemijaniem. Istotnym faktem jest to, aby pracownicy domu pogrzebowego byli pewnego rodzaju wsparciem dla rodziny. Zrozumienie bólu jaki tkwi w rodzinie jest priorytetem w tym zawodzie. Indywidualne podejście do każdego człowieka cechuje dobry zakład pogrzebowy. Dlaczego? Pewne jest to, że każdy człowiek jest inny, każdy inaczej znosi trud rozstania z bliskim, a także na swój sposób przeżywa rozpacz po tej stracie. Dlatego tak bardzo istotne jest, aby pracownicy zakładu pogrzebowego byli w stanie okazać swoje współczucie, a co za tym idzie także chęć niesienia pomocy, wyręczenia w tym ciężkich momentach.

Wspomnienie ostatniego pożegnania, przygotowania

Sama uroczystość pogrzebowa to ostatnie pożegnanie zmarłego, co za tym idzie musi wypaść jak najlepiej. Wszystko powinno zostać dopięte na ostatni guzik. Ten ostatni moment powinien nastąpić w pełni poszanowaniu godności zmarłego, jego pamięci. Takt oraz pełen profesjonalizm zakładu pogrzebowego jest tu aspektem kluczowym. Powierzając zakładowi pogrzebowemu pochówek okazujemy mu zaufanie, na jego barkach pozostaje cała uroczystość, czyli między innymi:

  • transport zmarłego
  • wybór trumny, urny, odzieży do trumny
  • kwiaty, tabliczki upamiętniające
  • forma pochówku
  • formalności związane z zasiłkiem pogrzebowym
  • odpowiednia oprawa muzyczna

Cechy dobrego zakładu pogrzebowego, wsparcie i pomoc, szacunek i zrozumienie

Ostatnie pożegnanie, złożenie trumny czy urny to jest najtrudniejszy moment dla rodziny zmarłego. W tej jakże trudnej chwili zrozumienie pracowników zakładu pogrzebowego jest kluczowe. Ciężko zmierzyć się ze stratą bliskich, także to ostatnie pożegnanie jest trudne. Zakład Pogrzebowy Mortis okaże Państwu w tych trudnych chwilach wsparcie, pomoc, ale i wielki szacunek.

Ostatnio

Masz pytania?

Mortis Zakład Pogrzebowy Warszawa Praga Północ to firma rodzinna która stawia dobro i opiekę nad najbliższymi ponad wszystko. Z każdym kolejnym rokiem doświadczeń w branży pogrzebowej zauważyliśmy jak ważna jest dla Państwa troskliwa pomoc przy organizacji pochówku jaką oferuje nasz zakład pogrzebowy.