Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Czym zajmuje się mistrz ceremonii pogrzebowej

Czym zajmuje się mistrz ceremonii pogrzebowej

Czym zajmuje się mistrz ceremonii pogrzebowej. Mistrz ceremonii pogrzebowej jest osobą prowadzącą pogrzeb zarówno katolicki jak i świecki. Każdy z nas przyzwyczajony jest do tego, że pogrzeb prowadzony jest przez księdza. Od pewnego czasu zatrudniany do tego jest właśnie mistrz ceremonii pogrzebowej. Można powiedzieć, że „moda” na mistrza ceremonii przyszła do nas z Ameryki. W ostatnich latach w pogrzebach świeckich przede wszystkim coraz częściej można spotkać mistrza ceremonii. Nie wyklucza to jednak jego obecności w ceremoniach katolickich.

Kim jest mistrz ceremonii pogrzebowej, jaką pełni rolę na pogrzebie?

Warto zaznaczyć, że mistrz ceremonii w żadnym wypadku nie jest osobą, która przyjęła święcenia kapłańskie. Jest to osoba, która ma doświadczenie w przemawianiu, posiada dobrą dykcję oraz intonację głosu. Może być to zarówno kobieta jak i mężczyzna. Po czym poznać dobrego mistrza ceremonii, który wprowadzi odpowiedni nastrój podczas pogrzebu?

  • w pierwszej kolejności osoba ta przeprowadza wywiad z rodziną, aby dowiedzieć się jaką osobą był zmarły,
  • mistrz ceremonii ma poprawną dykcję, wyraża się w sposób kulturalny i poprawny,
  • udziela rad, pomocy na temat prowadzenia ceremonii, podpowiada rozwiązania zgodnie z jego doświadczeniem,
  • jest w stanie napisać piękną mowę pogrzebową,
  • zadba o oprawę muzyczną ceremonii, np. pogrzeb świecki Warszawa a także jej cały scenariusz.

Czy nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pogrzebie katolickim brał udział mistrz ceremonii?

Drodzy Państwo mistrz ceremonii z firmy pogrzebowej Mortis bez problemu jest w stanie pogodzić ceremonię katolicką ze świecką. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po obrządku religijnym mistrz ceremonii wygłosił mowę pożegnalną lub zadbał o oprawę muzyczną, jaką życzy sobie rodzina. Proszę mieć na uwadze, że to piękny moment podsumowania ceremonii, wspomnienie o zmarłym w prostych słowach, takich jakie czuje rodzina.

Jak wygląda pogrzeb świecki, który prowadzi mistrz ceremonii pogrzebowej?

Najistotniejszą kwestią w pogrzebie świeckim jest fakt, że bardzo duży wpływ na to jak on przebiegnie ma rodzina zmarłego. To ona decyduje tak naprawdę o całej oprawie, mistrz ceremonii naprowadza, podaje gotowe rozwiązania i doradza w każdej kwestii. W kaplicy, ale także i na cmentarzu mistrz odpowiedzialny jest za oprawę muzyczną, która jest ustalana z rodziną. W pierwszej kolejność witani są żałobnicy, kolejno następuje mowa pogrzebowa, można przedstawić zdjęcia zmarłego czy chociażby anegdoty z jego życia. Wszystko zależne jest od tego czego życzy sobie rodzina. Ważne jest to, żeby przedstawić zmarłego w taki sposób jak postrzegali go bliscy, mistrz ceremonii musi im go przybliżyć. Po przemowie trumna odprowadzana jest na cmentarz i chowana. Także na cmentarzu możliwa jest mowa końcowa.

Dlaczego warto skorzystać z usług mistrza ceremonii zakładów pogrzebowych Mortis?

Drodzy Państwo przede wszystkim jeśli zależy Wam na nietuzinkowym pochówku, gdzie nie będzie jedynie odprawiona msza, a piękne wspomnienie zmarłego zakład pogrzebowy Mortis służy pomocą. Usługi naszego mistrza pogrzebowego są na najwyższym poziomie. Posiada on duże doświadczenie i kulturę osobistą, lekkie pióro i przede wszystkim empatię. W tych tak trudnych dla Państwa chwilach warto wspomnieć o zmarłym tak jak go wszyscy zapamiętali, taki jaki był przed śmiercią. Jest to bardzo pomocne w trudnych chwilach, pozwala w ten sposób złagodzić nieco to ostatnie pożegnanie. Czasami krępujemy się o czymś mówić, o uczuciach, o obawach. Mistrz pogrzebowy przemówi za Was w tym trudnym momencie, to ostatnie słowo o zmarłym pozostanie w pamięci na zawsze.

Jak wybrać dobrego mistrza ceremonii?

Jak już wspomnieliśmy, mistrz ceremonii pogrzebowej to osoba, która musi cechować się wysoką kulturą osobistą. Oczywiście, to niejedyny aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze oratora. Doświadczony mistrz doskonale wie, że każdy pogrzeb jest inny i wymaga szczególnego podejścia organizacyjnego. Już w czasie pierwszej rozmowy można odczuć, czy osoba mianująca się ekspertem pogrzebowym będzie w stanie unieść ciężar odpowiedzialności za prowadzenie ceremonii. Kluczową rolę odgrywają elokwencja, zdolności oratorskie oraz umiejętność wczucia się w tragedię rodziny. Z drugiej strony mistrz ceremonii powinien zachować stosowną powściągliwość — pogrzeb to czas dla bliskich osoby zmarłej i wyłącznie oni mają prawo do przeżywania głębszych emocji.

W wielu przypadkach to właśnie mistrz ceremonii odpowiada za napisanie mowy pożegnalnej. W trakcie pisania konsultuje jej treść z członkami rodziny, udzielając praktycznych wskazówek, dzięki którym przemowa wybrzmi jeszcze mocniej, trafiając w serca żałobników. Oczywiście, większość z nas nie ma styczności z osobami wykonującymi tę profesję, dlatego przed zatrudnieniem mistrza ceremonii pogrzebowej warto sprawdzić opinie na jego temat w Internecie.

Ostatnio

Masz pytania?

Mortis Zakład Pogrzebowy Warszawa Praga Północ to firma rodzinna która stawia dobro i opiekę nad najbliższymi ponad wszystko. Z każdym kolejnym rokiem doświadczeń w branży pogrzebowej zauważyliśmy jak ważna jest dla Państwa troskliwa pomoc przy organizacji pochówku jaką oferuje nasz zakład pogrzebowy.