Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Ile kosztuje pogrzeb w Warszawie

Ile kosztuje pogrzeb w Warszawie

W trudnych momentach jakie stają nam na drodze po stracie bliskiego niestety musimy zderzyć się także z codziennością. Otóż kwesta pogrzebu jest niezwykle istotna i warto przyjrzeć się jej z bliska. Także cena gra tutaj olbrzymią rolę, na ten moment także warto się przygotować, aby móc w pełni dokonać najodpowiedniejszego wyboru.

Pogrzeb w Warszawie spędza na pewno sen z powiek, dlaczego? Stolica Polski, tutaj żyje się inaczej i szybciej. Jak słusznie można wywnioskować także i drożej. Zatem czy pogrzeb w Warszawie będzie możliwy, czy mnie na niego stać? To pytanie pojawia się na pewno niejednokrotnie.

Co ma wpływ na cenę pogrzebu z Warszawie?

Decydując się na pogrzeb w Warszawie warto rozważyć wiele ofert. W trudnych chwilach, momencie zadumy i rozpaczy działamy pod presją chwili i stresu. To nie jest absolutnie dobry doradca, trzeba tą kwestię załatwić na spokojnie. Finalnie na cenę pogrzebu składa się:

  • koszty zakładu pogrzebowego, czyli między innymi przygotowanie ciała zmarłego czy chociażby chłodni
  • koszt opłacenia miejsca na cmentarzu. Warto mieć na uwadze, że koszt ten ponosi się co 10 bądź 20 lat, nie jest to kwota opłacana jedynie jednorazowo
  • niezbędne elementy potrzebne do pochówku, czyli trumna, bądź urna i w tym przypadku dochodzi także kosz kremacji, ale także inne mniejsze akcesoria, czyli tabliczka, klepsydry i nekrologi oraz krzyż i znicze w ceremonii katolickiej
  • koszt nagrobka. Jest to zdecydowanie największa kwota, na którą trzeba być przygotowanym
  • koszt księdza lub mistrza ceremonii.

Ile zatem podsumowując może wynieść pogrzeb w Warszawie?

Jeśli mamy już podjętą ważną decyzję co do samego miejsca pochówku, opłacony grób, pomnik lub przygotowany wcześniej pomnik, bo takie sytuacje też się zdarzają- trzeba mieć na uwadze, że koszty pogrzebowe w Warszawie mogą wahać się między 2, a 4 tys zł. I warto dodać, że te kwoty mają miejsce jeśli już mamy opłacone wcześniej wspomniane miejsce na cmentarzu czy pomnik. Jeśli przygotowujemy wszystko można by rzec od samego początku koszt te mogą być nawet kilkukrotnie większe.

Czy jest możliwość dopłaty do pogrzebu w Warszawie?

Jest to bardzo ważny aspekt, na który warto zwrócić uwagę. W momencie kiedy zastanawiamy się nad pogrzebem w Warszawie i także zdajemy sobie sprawę z kosztów można skorzystać z pomocy państwa. Ostatnie pożegnanie zmarłego wiąże się z możliwością otrzymania zasiłku pogrzebowego. Jest to kwota niestety w wielu przypadkach niewystarczająca na pokrycie wszystkich kosztów, jednakże na pewno znacząca. Zasiłek pogrzebowy opiewa na kwotę 4tys zł. Jak widać jest to suma, która może okazać się niewystarczająca.

Cena pogrzebu, a jakość usług pogrzebowych

W wielu przypadkach cena pogrzebu oraz wszelkich przygotowań z nim związanych może być nieadekwatna do usług. Także wybierając najtańszą usługę warto sprawdzić, czy aby przypadkiem jakość pozostawi wiele do życzenia. Organizacja usług pogrzebowych w Warszawie jest bardzo duża, dlatego warto zasięgnąć sprawdzonych opinii i mieć do czynienia z firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie.

Zakład Pogrzebowy Mortis wysoka jakość usług

Zakład Pogrzebowy Mortis oferuje Państwu jakość usług na najwyższym poziomie. W tak trudnych chwilach jak ostatnie pożegnanie zmarłego dokładamy wszelkich starań, aby odbyło się to godnie i z klasą. Duża dostępność podobnych usług na rynku sprawia, że wciąż podnosimy swoje kwalifikacje i dokładamy wiele starań, aby służyć Państwu w ciężkich momentach ostatniego pożegnania. Jakość naszych usług przekłada się na konkurencyjne ceny oraz przede wszystkim spokój ducha i możliwość celebrowania chwili pochówku z należytą godnością.

Pełen profesjonalizm, który cechuje nasz zakład pogrzebowy poparty jest wieloletnim doświadczeniem, dzięki któremu pozostajemy do Państwa usług w całym zakresie ceremonii pogrzebowej. Od przygotowania ciała, poprzez wszelkie niezbędne formalności, wybór trumny czy chociażby formy pochówku i pełne doradztwo od początku do końca współpracy. Ostatnie pożegnanie musi się odbyć godnie i z klasą.

Ostatnio

Masz pytania?

Mortis Zakład Pogrzebowy Warszawa Praga Północ to firma rodzinna która stawia dobro i opiekę nad najbliższymi ponad wszystko. Z każdym kolejnym rokiem doświadczeń w branży pogrzebowej zauważyliśmy jak ważna jest dla Państwa troskliwa pomoc przy organizacji pochówku jaką oferuje nasz zakład pogrzebowy.