Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Organizacja pochówku jako jedna z usług pogrzebowych

Organizacja pochówku jako jedna z usług pogrzebowych

Organizacja pochówku jest niestety bardzo trudnym momentem, w wielu przypadkach rodziny pragną wesprzeć się na osobach, które są w stanie w pełni przejąć te działania. Zakład Pogrzebowy Mortis wyręczy Państwa w tym jakże trudnym momencie i zajmie się pełną organizacją pochówku.

Wybór odpowiedniej trumny bądź urny

Zakład Pogrzebowy Mortis dysponuje szerokim wyborem różnego rodzaju trumien oraz urn. Nasi pracownicy w sposób kompetentny doradzą w tej kwestii opierając się oczywiście o formę pochówku, czy to tradycyjną czy spopielenie zwłok. Duży wybór zarówno tradycyjnych trumien czy urn po chociażby bardziej ekskluzywne materiały użyte do ich produkcji. Warto zaznaczyć, że wzornictwo jest dosyć obszerne, dlatego też warto skorzystać z fachowej pomocy naszych pracowników.

Po dokonaniu wyboru tejże najważniejszej kwestii zostają także do ustalenia już nieco pomniejsze kwestie, a mianowicie tabliczek, nekrologów, kwiatów. Tworzą one integralną część całej ceremonii.

Podjęcie decyzji w sprawie pogrzebu katolickiego bądź świeckiego

Ta decyzja zwłaszcza w ostatnich latach jest kwestią dosyć sporną. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się pogrzeby świeckie. Jednakże nie jest to normą. Przejawia się także aspekt uszanowanie woli zmarłego, ale także i rodziny. To ona podejmuje decyzje co do formy pogrzebu, chyba, że zmarły wyraził przed śmiercią swoją ostatnią wolę.

Nie oznacza to absolutnie, że zostajecie Państwo sami w tej sytuacji. Wszystkimi niezbędnymi formalnościami zajmuje się Zakład Pogrzebowy Mortis. Pomagamy dokonać słusznego wyboru odnośnie formy pogrzebu, jak i również służymy dobrą radą w pokonaniu biurokracji.

Pogrzeb katolicki odbywa się w wybranym przez Państwa kościele i cmentarzu. Nasi pracownicy służą pomocą załatwiając wszelkie wybrane formalności zarówno w kościele jak i na cmentarzu. Istotnym faktem także jest ostatnie pożegnanie, które jest możliwe jeszcze przed samym pogrzebem.

Pogrzeb świecki nie jest także nam obcy. Nasi pracownicy są doświadczeni w tego rodzaju pogrzebach. Zarówno mistrz ceremonii jak i sami pracownicy dołożą wszelkich starań, aby to ostatnie pożegnanie odbyło się w sposób godny. Uszanowanie woli zmarłego, przebieg ceremonii, całość jest konsultowana z rodziną, aby jak najlepiej oddać pamięć i cześć po zmarłym.

Ubiór do trumny

Wydawać by to się mogło błahą kwestią jednak o tym także trzeba pomyśleć przy organizacji pochówku. Rodzina może oczywiście dostarczyć własny ubiór dla zmarłego. Jednakże z tą również kwestią można polegać na Zakładzie Pogrzebowym Mortis. Posiadamy szeroki wybór garderoby dla zmarłego oraz wszelkich dodatków.

Transport zwłok/ prochów

Transport zarówno z domu pogrzebowego do kościoła bądź innej sali, w której odbędzie się pożegnanie oraz transport na cmentarz także leżą w gestii domu pogrzebowego. Warto ustalić wszelkie szczegóły, aby mieć pewność, że cała ceremonia będzie dopięta na ostatni guzik.`

Ostatnie pożegnanie zmarłego

Pełna organizacja pochówku przez Zakład Pogrzebowy Mortis zapewni Państwu spokój ducha oraz możliwość odpowiedniego pożegnania zmarłego. Ostatnia droga bliskiej osoby powinna zostać przeprowadzona godnie i z klasą, nic nie powinno zagłuszać tego stanu. Zlecenie organizacji pochówku Zakładowi Pogrzebowemu Mortis sprawi, że każdy nawet najdrobniejszy szczegół pochówku zostanie dopilnowany z należytym szacunkiem i skrupulatnością.

Wszelkie formalności pozostawiamy po swojej stronie, także kwestia zasiłku pogrzebowego nastręcza nie lada problemów. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na pomoc w dużym spectrum działania. Wiadomym jest, że uroczystość pogrzebu jest bardzo trudnym i delikatnym przeżyciem.

Nasi odpowiednio przeszkoleni pracownicy służą pomocą w tych chwilach, zarówno pod względem formalnym jak i również w organizacji całej ceremonii pogrzebowej. Organizacja pochówku powierzona Zakładowi Pogrzebowego Mortis przeprowadzi Państwa przez trudne chwile pożegnania i pozwoli, aby pamięć po zmarłym została przedstawiona godnie.

Ostatnio

Masz pytania?

Mortis Zakład Pogrzebowy Warszawa Praga Północ to firma rodzinna która stawia dobro i opiekę nad najbliższymi ponad wszystko. Z każdym kolejnym rokiem doświadczeń w branży pogrzebowej zauważyliśmy jak ważna jest dla Państwa troskliwa pomoc przy organizacji pochówku jaką oferuje nasz zakład pogrzebowy.