Zakład pogrzebowy warszawa Mortis- Logo

Organizacja pogrzebu w Warszawie – krok po kroku

Organizacja pogrzebu w Warszawie. Organizacja pogrzebu w Warszawie jest wyjątkowo smutnym procesem, lecz konieczne jest jego przeprowadzenie. Po ustaleniu niezbędnych formalności z lekarzem oraz otrzymaniu karty zgonu należy niezwłocznie skontaktować się z domem pogrzebowym.

W pierwszej kolejności – kontakt z domem pogrzebowym

W zależności od miejsca zgonu inaczej będą wyglądały pierwsze niezbędne formalności. Jeśli zgon nastąpił w domu, konieczne będzie skontaktowanie się z lekarzem z przychodni lub pogotowiem. W przypadku śmierci w szpitalu kartę zgonu odbiera się bezpośrednio od lekarza prowadzącego. Podobnie wyglądać to będzie, jeśli zgon nastąpił na terenie hospicjum. Jeśli śmierć nie nastąpiła z przyczyn naturalnych, konieczne będzie odebranie karty zgonu po przeprowadzeniu niezbędnych procedur.

Po odebraniu karty zgonu należy skontaktować się z domem pogrzebowym. Pracownicy zakładu pogrzebowego przyjadą pod wskazany adres i przetransportują ciało zmarłego. Następnie zostanie ono umieszczone w chłodni. Niezależnie od miejsca zgonu, można samodzielnie wybrać zakład pogrzebowy.

Kontaktując się z pracownikiem domu pogrzebowego, można od razu poprosić go, aby został opiekunem. Dzięki temu wszelkie następujące później procedury będą mogły przebiec gładko i bez dodatkowego stresu.

Opiekun może pilotować oraz kontrolować wszystkie formalności. Kierując kolejnymi czynnościami, dopilnuje, aby wszystko przebiegało sprawnie.

Ustalenie charakteru pochówku – dostępne możliwości

Organizacja pogrzebu w Warszawie pozwala na dopasowanie charakteru ceremonii do wartości wyznawanych przez zmarłego oraz jego rodzinę. Możliwe jest wybranie pogrzebu świeckiego, który poprowadzony zostanie przez Mistrza Ceremonii. Jest on równie poważny oraz pełen szacunku, jak pogrzeb wyznaniowy. Nie obejmuje jednak elementów religijnych.

Jeśli jednak zmarły był osobą wierzącą, można wybrać pogrzeb w obrządku religijnym. Wtedy należy dodatkowo skontaktować się z księdzem w odpowiedniej parafii, bądź kapłanem innego wyznania i dopełnić dodatkowych formalności na miejscu. Prawdopodobnie konieczne będzie także zdecydowanie się na oprawę muzyczną, odpowiednio dopasowaną do powagi ceremonii.

Niezależnie od wybranej formy, należy również zdecydować o sposobie pochówku. Możliwe jest przeprowadzenie tradycyjnego pogrzebu z pochówkiem w trumnie lub w sposób kremacyjny.

Wybór niezbędnych funeraliów

Organizując pogrzeb, oprócz ustalenia szczegółów ceremonii oraz metody pochówku, konieczne jest także wybranie kluczowych akcesoriów pogrzebowych, tzw. funeraliów.

W zakładzie pogrzebowym pracownicy mogą zaprezentować dostępne modele trumien oraz urn. Jeśli jednak żadna nie będzie odpowiednia, istnieje także możliwość zamówienia innego modelu z katalogu.

Dodatkowe elementy, które należy wybrać na tym etapie to dewocjonalia, szarfy oraz wieńce. W zależności od preferencji zakład pogrzebowy może także zapewnić napisanie oraz opublikowanie nekrologów, a także rozwieszenie klepsydr.

Należy także ustalić oraz dostarczyć garderobę, w jakiej zmarły zostanie pochowany. Mogą być to zarówno ubrania, jak i ulubiona biżuteria, zegarek lub różaniec. Zakład pogrzebowy posiada w swojej ofercie także komplety ubrań dla zmarłych, jeśli rodzina takowych nie posiada. Zawierają one eleganckie garnitury, a także buty i bieliznę.

Dodatkowe szczegóły pogrzebu

W zależności od ilości zaproszonych bliskich na pogrzeb oraz lokalizacji miejsca ceremonii i pochówku, konieczne może okazać się zorganizowanie transportu. Może być on przewidziany jako pomoc w dotarciu na cmentarz lub późniejszą konsolację.

Wszelkie niezbędne informacje na temat organizacji pogrzebu, znaleźć można stronie: Zakład pogrzebowy Warszawa

 

Ostatnio

Masz pytania?

Mortis Zakład Pogrzebowy Warszawa Praga Północ to firma rodzinna która stawia dobro i opiekę nad najbliższymi ponad wszystko. Z każdym kolejnym rokiem doświadczeń w branży pogrzebowej zauważyliśmy jak ważna jest dla Państwa troskliwa pomoc przy organizacji pochówku jaką oferuje nasz zakład pogrzebowy.